SarayMedya.com 'Sarayönü'nün Rehberi'

Saadet'in adayı; Niyazi Taşçı

Saadet'in adayı; Niyazi Taşçı

31 Ocak 2014, 00:16

AK Parti Belediye Başkanı adayının Nafiz Solak olarak belirlenmesinin ardından merakla beklenen Saadet Partisi'nin adayı Atom Taşcı Petrolü ve Ceta Kompost Tesisi ortaklarından Ladikli Niyazi Taşcı olduğu açıklandı.


Saadet Partisi, Sarayönü Belediye Başkan adayını düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttı. Toplantıda konuşan Saadet Partisi Konya İl Başkan Vekili Mustafa Özkan, 26 ocak Pazar günü Saadet Partisi Konya İl Teşkilatı olarak genel başkan Mustafa Kamalak'ın katılımıyla gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına, Konyalılar'ın göstermiş olduğu teveccühten dolayı teşkilat adına şükranlarını belirterek, “1989 yılında Konya’dan başlayıp dalga dalga tüm şehirlerimizi kuşatan, tarihe yön veren, Türkiye’ye yol gösteren efsane belediyecilik, Sarayönü ilçemizde de Salih Ülker başkanımızla Sarayönülü kardeşlerimin teveccühü ile başlamış 10 yıl gibi bir süre devam etmiştir bu dönemde belediyemiz ve başkanımız halkla bütünleşmiş, israfın ve savurganlığın olmadığı bir hizmet seferberliği başlatarak verimli, üretime dayalı istihdama öncülük eden bir hizmet anlayışıyla çalışmıştır. Sarayönülü hemşehrilerimiz halen başkanımızı hayırla yad etmektedirler”dedi.LİYAKAT VE BAŞARI ESAS OLMALIDIR

30 mart günü Sarayönülü vatandaşların Milli Görüş'ün yegane adresi olan Saadet Partisi adayına destek vererek sarayönünün tekrar efsane belediyecilik günlerine dönmesini sağlayacağını söyleyen Özkan, “30 mart seçimlerinde ülkemize Başbakan değil, ilçemize başkan seçecegiz onun için liyakatli adaylara oy verilmelidir. Öyle olmasaydı iktidar partisi Konya'da şeçilmiş 14 başkanını değiştirir miydi. Demek ki bu şeçimler belediye başkanı seçimidir. Onda da liyakat ve başarı esastır. Bundan dolayı tekrar diyoruz ki, değerli hemşehrilerimiz bu şeçimde ülkemize Başbakan değil, ilçemize belediye başkanı seçiyoruz. Oylarımızı, ilçemize 'halka hizmet hakka hizmettir' düsturuyla hareket edecek liyakatli, çalışkan adaylara oy verelim” diye konuştu. Sarayönü belediye başkan adaylarının 'Niyazi Taşçı' olduğunu belirten Özkan, “Kendisi İzmir ve Sarayönü'de ticaretle iştigal etmektedir. Sarayönümüzde, Ladik‘te meclis üyeliği yapmış olup belediyecilik tecrübesi olan liyakatli, başarılı ve bölgesinde sevilen bir iş adamıdır. İnşallah 30 mart seçimlerinde Sarayönü Belediye Başkanı seçilecek ve en hayırlı hizmetleri yapacaktır. Adaylığının Sarayönü'müze ve Konya'mıza hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.