19.İMAM HATİPLİLER KURULTAYI YAPILDI

19.İMAM HATİPLİLER KURULTAYI YAPILDI
ÖNDER İmam Hatipliler Derneğince Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 4 Eylül Kongre Merkezi'nde 2-3 Eylül tarihlerinde yapıldı.19. Önder İmam Hatipliler Kurultayına ilçemizi temsilen Sarayönü İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları...

ÖNDER İmam Hatipliler Derneğince Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 4 Eylül Kongre Merkezi'nde 2-3 Eylül tarihlerinde yapıldı.

19. Önder İmam Hatipliler Kurultayına ilçemizi temsilen Sarayönü İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kozan, Yönetim Kurulu üyesi Sami Canbaz, Denetleme Kurulu üyesi Ali Rıza Yorulmaz ve Mehmet Büyükeğen, Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Mustafa Doğan katıldı.

ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan, Türkiye genelindeki tüm imam hatip dernek başkanları ve eğitimcilerin iştirak ettiği kurultayda yılın şiarını “Ahde Vefa” olarak açıkladı.

Kurultayla ilgili açıklamada bulunan SARİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kozan; "Türkiye'nin 81 ilinden ve ilçelerinden 1200'e yakın katılımcı ile gerçekleştirilen kurultayın sonuç bildirgesinde, imam hatip okullarının eğitim sistemi içinde farklı bir model olarak öne çıkan özgün bir okul türü olduğuna vurgu yapılarak, bu okulların öğrenci ve velilerin istekleri doğrultusunda İslami ilimlerin yanında, fen bilimleri ile sosyal bilimlerin verildiği, öğrencileri hayata ve yükseköğretimin her bölümüne hazırlayan okullar olarak görmek gerektiğini" söyledi.

İmam Hatipliler Kurultayı

Kozan; “Bildirgede, imam hatip okullarının kurulduğu günden itibaren milyonlarca mezun verdiği, mezunların eğitim, bilim, sanat ve spor gibi pek çok alanda önemli hizmetlere imza attığı, sağlıklı ve doğru bir din anlayışının oluşmasına katkı sağladığı ifade edildi.

İmam hatip okullarının bugüne kadar en büyük hamisi ve destekçisinin halk olduğunun vurgulandığı bildirgede, bu okulların yürüttüğü gönül bağını güçlendiren çalışmaların aynı hassasiyetle sürdürülmesinin imam hatip dernekleri açısından önemli bir sorumluluk olduğu aktarıldı” dedi.

SARİMDER Başkanı Erol Kozan ayrıca 12 Eylülde başlayacak olan 2022- 2023 yılı eğitim öğretim yılının tüm idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerimize hayırlara vesile olmasını temenni etti.