31 Mayıs son gün

31 Mayıs son gün
Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi'nin ilk taksitlerinin ödeme süresi, 31 Mayıs'ta sona eriyor. Sarayönü Belediyesi vatandaşların cezalı duruma düşmemesi için Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi ödemesini bir an önce yapmaları...

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi'nin ilk taksitlerinin ödeme süresi, 31 Mayıs'ta sona eriyor. Sarayönü Belediyesi vatandaşların cezalı duruma düşmemesi için Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi ödemesini bir an önce yapmaları konusunda uyardı.

Sarayönü Belediyesi'nden yapılan açıklamada, emlak vergilerinin tahsilatının Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere yılda 2 kez yapıldığı anımsatıldı.

Açıklamada mükelleflerin mağdur duruma düşmemeleri için 31 Mayıs 2017 mesai bitimine kadar vergilerini ödemeleri gerektiği ifade edilirken, ödeme süresi içinde vergilerini ödemeyenler için 6183 Sayılı Kanun gereğince gecikme zammı uygulanacağı vurgulandı.

Mükelleflerin gecikme zammına maruz kalmamaları için 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 17:00' ye kadar vergilerin ödenmesi gerekiyor. Ödemeler Belediyesi veznelerine nakit veya kredi kartı ile yapılabiliniyor. Ayrıca vatandaşlar kredi kartı ile yapılan işlemlerde isterlerse anlaşmalı bankaların kartlarına taksitli ödeme imkânından faydalanabiliyor.