40 gün sabah namazına gelen çocuklara bisiklet verilecek

40 gün sabah namazına gelen çocuklara bisiklet verilecek
Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya İl Müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği “Güle Oynaya Camiye Gel” projesi ile 2022 yaz dönemi boyunca 40 sabah namazı kılan 9-10 yaş arası çocuklara bisiklet hediye edilecek.Sarayönü...

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya İl Müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği “Güle Oynaya Camiye Gel” projesi ile 2022 yaz dönemi boyunca 40 sabah namazı kılan 9-10 yaş arası çocuklara bisiklet hediye edilecek.

Sarayönü dahil bütün ilçelerde uygulanacak proje için başvurular internet üzerinden camiyegel.konya.bel.tr adresinden yapılabilecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da “Güle Oynaya Camiye Gel” projesi ile Konya genelinde yaz tatilinde 40 gün boyunca camide sabah namazına giden 2012 ve 2013 doğumlu çocuklara bisiklet hediye edecek.

Sarayönü ilçemizde bulunan 72 caminin de yer aldığı proje başvuruları Cuma günü Kapu Camii’nde sabah namazı sonrası Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya İl Müftüsü Ali Öge, Sarayönü İlçe Müftüsü Alattin Alğan ve 31 ilçe müftüsünün katılımıyla başlatıldı

Belediye olarak birçok iş yaptıklarını ama kendilerini en çok heyecanlandıran, en çok mutlu eden işin “Güle Oynaya Camiye Gel” projesi olduğunu belirten Başkan Altay, 2018 yılından beri proje kapsamında 46 bin çocuğa bisiklet hediye ettiklerini hatırlattı.

“Bisikletlerine kavuşup namaz kılma alışkanlığı edinecekler”

Yaz dönemi boyunca uygulanacak olan proje ile ilgili duyduğu heyecanı belirten Sarayönü İlçe Müftüsü Alattin Alğan, pandemi nedeni ile ara verilen projenin bu yıl tekrar başladığını söyledi.

25 Haziran’a kadar 2012 ve 2013 doğumlu çocukların kayıt yaptırmalarını beklediklerini ifade eden Alğan, “İnşallah bu yıl da camilerimize 1 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasındaki 60 gün içerisinde 40 gün sabah namazına aileleriyle birlikte gelen çocuklarımıza bisikletlerini hediye edeceğiz. Çocuklarımız proje sayesinde hem bisikletlerine kavuşacak, hem namaz kılma alışkanlığı edinecek, hem de ümmet olmanın bilincini, camide vakit geçirmenin keyfini, anne-babalarıyla birlikte sabahın seherinde camiye gelmenin keyfini bu yaz boyunca hep birlikte bizlere yaşatacaklar.” diye konuştu.

Projeye başvurular 25 Haziran’a kadar camiyegel.konya.bel.tr adresinden yapılabilecek.