50 umreci kutsal topraklarda

50 umreci kutsal topraklarda
Sarayönü'nde, Emekli İmam Hatiplerden Veli Kozan'ın önderliğinde Hilal Turizm ile umreye gitmek için hazırlık yapan 50 kişilik grup, geçtiğimiz günlerde kutsal topraklara gitmek üzere hareket etti.Kozan'ın kılavuzluğunda umreye...

Sarayönü'nde, Emekli İmam Hatiplerden Veli Kozan'ın önderliğinde Hilal Turizm ile umreye gitmek için hazırlık yapan 50 kişilik grup, geçtiğimiz günlerde kutsal topraklara gitmek üzere hareket etti.

Kozan'ın kılavuzluğunda umreye giden grup için 21 Mart Salı günü bir uğurlama töreni düzenlendi. Yatsı namazından sonra İstasyon Meydanı'nda yapılan uğurlama törenine, umre yolcuları ve yakınları katıldı. Uğurlama duasını yapan imam hatiplerin mukaddes topraklar ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından dualarla umrecilerin hayırlı bir umre geçirmesini diledi. Yapılan uğurlama töreninde duaların ardından kendilerini uğurlamaya gelen vatandaşlarla vedalaşan umreciler sonrasına Konya havaalanına doğru yola çıktı.

Umrecilerin kutsal topraklarda ziyaret edecekleri yerler ile ilgili olarak bilgi veren kafile sorumlusu Veli Kozan, "Medine Mescid-i Nebevi, Uhud Dağı, Mescid-i Kıbleteyin, Yedi Mescitler, Cennet-ül Baki gibi yerler bulunuyor. Bütün namazlarını peygamberimiz Hz. Muhammet'in (s.a.v) Camiinde kılacaklar ve peygamberimiz (s.a.v) mescidini ziyaret edecekler. Medine'de 10 gün kaldıktan sonra Mekke'ye gidecek olan umreciler, Kabey-i Muazzama'yı tavaf edip Safa ile Merve arasında Say yapacaklar. Ayrıca Arafat, Mina, Müzdelife, Şeytan Taşlama yerlerini ziyaret edecekler. Dualarla uğurlanan umre yolcularının, dini vecibelerini yerine getirdikten sonra 16 Nisan'da Sarayönü'ne geri dönecekler" dedi.