Abi-kardeş parasını tezgahta kazanıyor

Abi-kardeş parasını tezgahta kazanıyor
Sarayönü’nde Cuma günleri kurulan Halk Pazarında meyve-sebze tezgahı açan kardeşler İbrahim Canbaz ve Tevfik Canbaz parasını tezgahlardan çıkarıyor.Kardeşlerden İbrahim Canbaz 19 yaşında ve yaklaşık 13 senedir pazar tezgâhlarında...

Sarayönü’nde Cuma günleri kurulan Halk Pazarında meyve-sebze tezgahı açan kardeşler İbrahim Canbaz ve Tevfik Canbaz parasını tezgahlardan çıkarıyor.

Kardeşlerden İbrahim Canbaz 19 yaşında ve yaklaşık 13 senedir pazar tezgâhlarında çalışıyor. Küçük kardeş Tevfik Canbaz ise 13 yaşında ve 6 yaşından beri hem okula gidiyor hem de babası Mehmet Ali Canbaz’a pazar tezgahında yardımcı oluyor.

Canbaz kardeş

Baba Mehmet Ali Canbaz, çocuklarının çalışkanlıkları ile gurur duyduğunu belirterek, çocuklarının kendi istekleri ile çalıştıklarını belirtti. İbrahim’in çocuk yaşlardan itibaren kendisi ile birlikte Pazar tezgâhlarında satışa çıktığını belirten Baba Canbaz, “Oğlum İbrahim ben işe giderken peşime düşer, bende gelecem diye tuttururdu. Bir- iki kez yanımda getirdim işin zorluğunu görünce vazgeçer diye ama vazgeçmenin aksine işe sıkı sıkı tutundu. Küçük oğlum Tevfik’te aynı şekilde biz işe giderken evde durmak istemedi. Abisini rol model aldığı için pazarda bizimle birlikte ürünlerimizi satmak için çaba göstermeye başladı.

İki oğluma da hiçbir zaman harçlık vermedim bu yüzden. Kendi paralarını, harçlıklarını hep kendileri çalışarak kazandılar. Yaşıtları oyun oynarken onlar hep çalıştılar ve bu benim zorlamamla olmadı. Hem okuyup hem çalışmak bu zamanda kolay bir seçenek değil çünkü gençlerin aklı bir karış havada. Ama benim çocuklarım şimdiden oldukça yüksek bir hayat tecrübesine sahip ve girdikleri her işten alnının akı ile çıkabilecek seviyede. Çocuklarımın tüm gençlere örnek olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.