Acıdort sosyal tesisi ve lojman binası hizmete açıldı

Acıdort sosyal tesisi ve lojman binası hizmete açıldı
Karatay’ın ihtiyaçları doğrultusunda eğitimden kültüre, sosyal donatılara, spordan çevreye kadar her alanda birçok projeyi hayata geçiren Karatay Belediyesi, ilçede yaşam kalitesini yükseltecek yatırımlar yapmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Karatay Belediyesi tarafından Acıdort Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve işyerleri ve muhtarlık ofisinden oluşan sosyal tesis ile lojman binasının açılışı, düzenlenen törenle yapıldı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, söz konusu yatırımların açılışı için düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ilçe merkezinin yanı sıra merkeze uzak 32 mahallede de ihtiyaç duyulan her yatırım ile hizmeti hayata geçirmenin gayreti içerisinde olduklarına vurgu yaptı.

Başkan Hasan Kılca; “Merkeze uzak 32 mahallemiz var ve tüm bu mahallelerimizde neye ihtiyaç varsa bunları bugüne kadar bir bir hayata geçirmeye gayret ettik, etmeye de devam ediyoruz. Hamdolsun bir hayli bereketli 4,5 yıllık bir süreç geçirdik. Mahallelerimizin altyapısı başta olmak üzere asfalt, sathi kaplama, parke yol, bordür, tretuvar, parklar, sosyal tesisler ve daha birçok hizmeti hemşehrilerimizle buluşturduk buluşturmaya devam ediyoruz. Bugün de yine Acıdort Mahallemizde yapımını tamamladığımız sosyal tesis ve lojman binamızı açıyoruz. Tesisimizde muhtarlık ofisimiz, fırınımız, marketimiz ve lojmanımız bulunuyor. Bu projemizi tüm mahallelerimizde hayata geçirmeye ve bu mahallelerimizi birer alt merkez olarak inşa etmeye gayret ediyoruz. Mahallelerimizde yaşayan hemşehrilerimiz, ciddi önemde üretim yapıyorlar.” dedi.