Ağaçlar çiçek açtı

Ağaçlar çiçek açtı
Konya genelinde sıcak giden havanın ardından ağaçlar çiçek açmaya başladı. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});]]>Konya'da bu yıl kış mevsimi çok kurak geçti. Konya kuraklığın en fazla hissedildi kentler listesinde...

Konya genelinde sıcak giden havanın ardından ağaçlar çiçek açmaya başladı.

Konya'da bu yıl kış mevsimi çok kurak geçti. Konya kuraklığın en fazla hissedildi kentler listesinde ilk sıralarda. Kış mevsiminde kent merkezine sadece bir kez kar yağdı.

Çiftçiler kar yağışının devamını için dua ederken hava bir anda ısındı. Konya yaklaşık iki haftadır bahar havasını yaşıyor. Kent genelinde hava sıcaklığı gündüz saatlerinde 22 dereceye kadar ulaştı. Gece bile sıcaklık 6-7 derece seviyelerinde seyrediyor.

Durum böyle olunca ağaçlar çiçek açmaya başladı. Konya kent merkezinde çiçek açan meyve ağaçları görülüyor. Sarayönü ve Ladik’te de bazı vatandaşlar sosyal medya üzerinden çiçek açan ğaç görüntülerini paylaştı.

Hava tahminlerine göre önümüzdeki 10 gün boyunca hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde seyredecek. Hava sıcaklığının tekrar düşmesi halinde meyve ağaçlarında ciddi rekolte kaybı yaşanacağı aktarılıyor.