AGD’den çocuklara temel dini bilgiler kursu

AGD’den çocuklara temel dini bilgiler kursu
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ilçe merkezinde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik temel dini bilgiler derslerine hafta sonları devam ediyor. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});]]>İlçe genelinde eğitim gören...

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ilçe merkezinde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik temel dini bilgiler derslerine hafta sonları devam ediyor.

İlçe genelinde eğitim gören 9-13 yaş aralığındaki öğrencilere her Pazar AGD binasında temel dini bilgiler dersleri veriliyor.

Mehmet Tuncer

Konu hakkında açıklamada bulunan AGD Sarayönü İlçe Başkanı Mehmet Tuncer; “Her Pazar saat 12:00 ila 14:00 arasında 9-13 yaş aralığındaki 30-40 ilkokul ve ortaokul öğrencilerine güzel ahlak ve Peygamberimizin hayatı ile ilgili dersler veriliyor.

Çocuklarımız aynı zamanda abdest alma, namaz kılma ve diğer dini vecibeler hakkında bilgi sahibi oluyor.

Amacımız Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) hayatını kendisine örnek alan, peygamber sevdalısı, vatan sevdalısı, milli duyguları yüksek bir gençlik yetiştirmek.

Çocuklarımızın, âlemlere rahmet Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) hayatını okumaları, öğrenmeleri, O’nun örnekliğini kuşanmaları hepimizin hayrına olacaktır.

Günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara, gerek diziler gençlerimizin ahlak ve maneviyatını tahrip etmektedir. Bizler milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirerek bu ifsadın önüne geçebiliriz.

Kurslarımıza katılan öğrenciler temel dini bilgilerin yanı sıra çeşitli sportif faaliyetlere de katılıyorlar. Ayrıca havaların iyileşmesi ile birlikte çeşitli kamp ve pikniklerimiz de olacak.

Velilerimiz gönül rahatlığıyla çocuklarını göndersinler. Onların güzel ahlak ile ahlaklanmalarına, hem dini bilgiler ile hem de sportif faaliyetlerle onların ruhsal ve fiziksel gelişimlerine vesile olsunlar.” şeklinde konuştu.

AGD Sarayönü