Ahmet Sarı Beyşehir derbisinde yıldızlaştı

Ahmet Sarı Beyşehir derbisinde yıldızlaştı
Konya Amatör Küme Süper Grup’ta Beyşehir ilçesinin temsilcileri Tokarev Beyşehir Belediyespor ile konuk takım RetayÜzümlüspor arasında oynanan karşılaşmada gülen taraf müsabakayı 8-0 kazanan Üzümlüspor oldu. Üzümlüspor’un üç golünü Sarayönü Belediyespor’un eski oyuncusu Ahmet Sarı kaydetti.

B Grubu’nda mücadele veren ve Beyşehir derbisi olarak nitelendirilen 75’inci Yıl Cumhuriyet Stadyumu’ndaki karşılaşmada sahaya galibiyet için çıkan evsahibi ekip Beyşehir Belediyespor rakibi karşısında herkesi şaşırtan ummadığı farklı bir yenilgi aldı.

90 dakikalık mücadelede 3 futbolcusu birden kırmızı kart gören Beyşehir Belediyespor, ikinci yarının büyük bölümünde karşılaşmaya 8 kişi devam etmek durumunda kaldı.

Müsabakada RetayÜzümlüspor’un gollerini Ali Şanverdi, Tolunay Göroğlu, Ahmet Sarı (3), Kazım Filiz, Metehan Vurucu ile Berkay Tülek kaydetti.

Son üç haftada peş peşe elde ettiği galibiyetlerin ardından RetayÜzümlüspor’un karşısına çıkan mavi-beyazlılar, rakibi karşısında şok bir mağlubiyet yaşarken puanı 9’da kaldı ve puan cetvelinde üçüncü sıradaki yerini korudu.

Beyşehir Belediyespor maçına mutlak galibiyet parolasıyla çıkan son iki müsabakada puan yüzü görmeyen RetayÜzümlüspor ise elde ettiği 3 puanın ardından puanını 6’ye yükselterek moral buldu ve puan cetvelinde bir basamak üst sıraya yükseldi.