Altında yeni rekor! Kritik seviyeyi aştı

Altında yeni rekor! Kritik seviyeyi aştı
Günlerdir dalgalı seyir izleyen altın yeni güne yükselişle başladı. Fed'in faiz indirimi beklentisiyle yükselişe geçen gram altın, 2.505 TL civarında seyrederken, çeyrek altın 4.098 TL seviyesinden el değiştiriyor

Altın piyasası, yarın açıklanacak ABD enflasyon rakamlarına odaklandı. Altın fiyatları ise karar öncesinde Fed'in faiz indirimi yapması beklentisiyle yeni güne yükselişle başladı.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, kongre önünde yaptığı açıklamada, bu yılın ilk çeyreğine ait verilerin faiz oranını düşürmek için güveni desteklemediğini belirterek, "Ancak en son enflasyon verileri, mütevazı bir ilerleme daha gösterdi ve daha fazla iyi veri, enflasyonun yüzde 2'ye doğru sürdürülebilir şekilde hareket ettiğine dair güvenimizi güçlendirecektir" dedi.

Powell'ın açıklamaları sonrası altın fiyatlarının göstereceği tepki merak edilirken, altın haftanın üçüncü gününe yükselişle başladı.

Ons altın güne 2 bin 363 dolardan başladı. Gün içinde en düşük 2 bin 363 dolar, en yüksek de 2 bin 370 dolar seviyesi görüldü. Ons altın şu sıralar 2 bin 368 dolardan işlem görüyor.

Güne 2 bin 496 liradan başlayan gram altında ise en düşük 2 bin 495 lira, en yüksek 2 bin 507 lira seviyesi görüldü.

Gram altın şu sıralar 2 bin 503 liradan işlem görüyor.

Kaynak:HABER MERKEZİ