Anaç koyun keçi başvuruları bitiyor

Anaç koyun keçi başvuruları bitiyor
Sarayönü’nde damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliğine kayıtlı aktif üyelerin bakanlık kayıt sistemine kayıtlı olan 15 ay ve üzeri yaşında olan  anaç koyun ve keçileri  için destekleme başvurularını 04...

Sarayönü’nde damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliğine kayıtlı aktif üyelerin bakanlık kayıt sistemine kayıtlı olan 15 ay ve üzeri yaşında olan  anaç koyun ve keçileri  için destekleme başvurularını 04 Aralık 2020 Cuma gününe kadar birlik merkezine başvurularını yapmaları istendi. Belirtilen tarih den sonraki başvuruların kabul edilmeyeceği açıklandı.

Sarayönü Tarım ve Orman Müdürlüğü hayvan sağlığı biriminden yapılan açıklamada “2020 yılında yapılacak tarımsal desteklemelere ilişkin Cumhurbaşkanlığı’nın 3190 sayılı kararı ile 06 Kasım 2020 tarihine kadar bakanlık kayıt sistemine kayıtlı 15 ayını doldurmuş (24/12/2019 tarihinden önce doğumlu) anaç koyun için 30 lira, anaç keçi için 35 lira destek ödenecektir. Çoban istihdam desteği olarak; 100 baş ve üzeri anaç koyun ve keçiye sahip işletmelere veya çobanlara 5000 lira destekleme ödenecektir.

Sürü büyütme ve yenileme desteği olarak; 2019 yılı anaç koyun keçi desteklemesini alan ve 2020 yılı anaç koyun keçi sayısını artıran işletmelere bir önceki yılın kuzu ve oğlaklarını 2020 yılında anaç koyun ve keçi vasfına ulaşanlara 100 lira ödenecektir.” Dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.