Arıkan; İsrail’e yardımı kesin!

Arıkan; İsrail’e yardımı kesin!
Saadet Partisi Konya İl Teşkilatı Kasım ayı il divan toplantısı, parti binasında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, “İktidarın yapması gereken, İsrail’e akaryakıt sevkiyatını durdurmak, üsleri kapatmaktır. Filistin’e yardım etmiyorsunuz bari İsrail’e giden yardımları kesin” dedi.

Saadet Partisi Konya İl Teşkilatı Kasım ayı il divan toplantısı, parti binasında gerçekleştirildi. Divan toplantısına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan’ın yanı sıra; Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, il başkan yardımcıları, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

l-divan-foto-5-16.jpg

FİLİSTİN’E YARDIM ETMİYORSUNUZ BARİ İSRAİL’E GİDEN YARDIMLARI KESİN

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, İslam coğrafyasının bağrına 75 yıl önce bir hançer saplandığını dile getirdi. Bu yaşananlar karşısında Türkiye’nin en aciz kaldığı süreci yaşadığını ifade eden Arıkan, “Büyük Ortadoğu Projesi’ni (BOP) dikkatten kaçıran büyük bir kesim var. ‘2005-2009 yılları arasında BOP, faaliyete geçmiştir’ denildi. Tehlikeyi bir biz biliyorduk ve her platformda bunu dile getirdik. ‘One minute, Eyy İsrail’ denildi, mutlu olduk. Almanya’da haykırdık, teşekkür ediyoruz. Ancak cümle kurmaktan ziyade sahada gol atacak oyunculara ihtiyaç var artık. İsrail’e hala akaryakıt gönderiliyor, biz buna engel olamıyoruz. Konuşmak kolay. Konuşmak, muhalefetin, STK’ların işi. İktidar iş yapar. İktidar miting yapmaz. İktidarın yapması gereken, İsrail’e akaryakıt sevkiyatını durdurmak, üsleri kapatmaktır. Filistin’e yardım etmiyorsunuz bari İsrail’e giden yardımları kesin” dedi.

l-divan-foto-3.jpg

20 YILDA İSRAİL’E KARŞI EN UFAK BİR YAPTIRIM KARARI DAHİ ALAMADILAR!

“Yaşanılanlar karşısında büyük bir duyarsızlıkla karşı karşıyayız” diyen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Filistin’e 666 ton yardım gönderdiler. Bu yardım sadece Gazzelilerin tok olarak ölmesine yarıyor. Ancak onlar bizden yardım bekliyor, bizi Allah’a havale ediyorlar. Kardeşlerimize gemilerle kefen göndermek değil, silah göndermek, en azından İsrail’e giden silahların önünü kesmek gerekir. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) toplandı. Ümitliydik. Ne karar çıktı? Hamas, devre dışı bırakıldı. Yazık. Bütün bunları çözecek tek merci Milli Görüş’tür. Milli Görüş’ü iktidara getirmek gerekir. 11 ay iktidarda olduk. Filistin’e asker göndermek için tezkere çıkarmayı başardık. İktidar, 20 yılda İsrail’e karşı en ufak bir yaptırım kararı dahi alamadı. İktidarın da içi yanıyor, eminim. ‘Gelin bunu eyleme çevirelim dediğimizde’ elleri kolları bağlı. Evin büyüğü Türkiye. Arap ülkelerinin geçmişini biliyoruz. Osmanlı toparladı o coğrafyaları. Osmanlının mirası da Türkiye. Bugün Arap ülkelerini bir araya getirecek olan da Türkiye. Acilen İskenderun’dan kalkan gemilerin sevkiyatını durdurun. Hava sahalarımızı kapatın. Allah rızası için yapın bunları. Türkiye’ye kanser hastalarını getirdik, Allah razı olsun. Ancak şovu bir kenara bırakmamız gerekir. Yangın çok büyük.”

Türkiye’nin yeni bir anayasaya ihtiyacının olmadığını kaydeden Arıkan, “Sadece mevcut anayasayı işletecek bir iktidara ihtiyaç var. Anayasada 24 kez değişim yapılmış, bu değişimin 13’ü AK Parti iktidarı döneminde olmuş. Gazze, ekonomik problemler konuşulmasın diye yeni tartışma konusu açıyorlar. Ülkenin yeni tartışma konusu da anayasa değişikliği” diye konuştu. Arıkan, konuşmasını şu cümlelerle sonlandırdı: “İktidar, siyaseti, güne göre yapıyor. Türkiye’de her hafta bir asansör kazası yaşanıyor. Gençlerimiz canına kıyıyor. Ekonomi iyiye gitmiyor. Ciddi sıkıntılar var. Algı siyasetine devam ediyorlar. Meselenin farkındayız. Çözümlerimiz hazır. Yerel seçimler bir fırsat. Siyasette ciddi bir arayış söz konusu. İnsanlar iktidardan ümidini kesti. 6 önce seçim yapıldı. Hava 6 ayda o kadar değişti ki ben bile inanmazdım. AK Parti, seçimden sonra yaptıklarıyla insanları kendinden uzaklaştırdı.”

l-divan-foto-2.jpg

GAZZE’NİN YOLU ÖNÜMÜZDEKİ YEREL SEÇİMDEN GEÇİYOR

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam ise şunları söyledi: “İsrail, zulmünü daha da ayyuka çıkardı. Cinayet, işlenmeye devam ediliyor. Birçok Avrupa ülkesinde aynı dine mensup olmayan insanlar bile bir araya gelip, İsrail’i kınarken, ülkemizde bırakın gösteri yapmayı, oraya giden gemiler bile durdurulmadı. Acı olan bu. 20 yıl önce birlikte ‘Ankara uyuma Filistin’e sahip çık’ dediğimiz adamlar, bugün karşı tarafa geçti ama biz hala aynı sloganı atıyoruz. Bu iş, bugünkü iktidarla çözülmeyecek. 20 yıl boyunca bu söylediğimin birçok örneğine şahit olduk. Bu iş kola dökmekle, Starbucks basmayla olmayacak. Bir yaptırım kararı almak gerekir. Ancak iktidarın bunu yapacak gücü yok. Benim, iktidardan bir beklentim yok. 20 yıldır aynı şeyleri yapıyorlar. Tek yapılması gereken, vatandaşın yanlıştan yana tercihini kullanmaması. Önümüzde bir yerel seçim var. Refah Partisi’nin yükselişi, yerelde yaptığımız çalışmalarla oldu. Attığımız adımlar ortada. Hem ülkemiz hem de İslam coğrafyası adına yaptıklarımız ortada. Önümüzdeki yerel seçime daha hızlı çalışmalıyız. Başta Konya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, bütün ilçeleri kazanmalıyız. Biz, Türkiye’nin teşkilatı en güçlü partisiyiz. Gazze’nin yolu, bu seçimden geçiyor. Bunu da net bir şekilde söylüyoruz. Çünkü biz, bu işin şovunu yapmadık. O anahtarlar, buraya gelecek.” Konuşmaların ardından Saadet Partisi Konya Gençlik Kolları, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan ile toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.