Arslan’dan, Berat Kandili kutlama mesajı

Arslan’dan, Berat Kandili kutlama mesajı
Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Arslan Berat Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Arslan; mesajında “Berat gecesi bir vesile kılınarak özümüze dönmeli, ümitlerimizi canlandırmalı, bağışlama ve bağışlanma duygularımız güçlendirilmeli” dedi.

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı mesajında şu ifadeleri kullandı: “Şaban ayının 14’ünü 15’ine bağlayan, 11 ayın sultanı Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili’ni idrak etmenin heyecan ve mutluluğu içerisindeyiz.

Berat gecesi; Cenab-ı Hakk’ın rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar araladığı, müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir.

İnsanların kendilerini ve yaptıklarını bir kez daha gözden geçirmesi ve sorumluluklarını hatırlaması bakımından önemli fırsat olan Berat Kandili’nde; kendimizi her türlü kötü duygulardan, haksızlık ve adaletsizlikten, kin, nefret ve intikam duygularından arındırmalı, Rabbimizin bağışlayıcılığına sığınmalıyız. Berat gecesi bir vesile kılınarak özümüze dönmeli, ümitlerimizi canlandırmalı, bağışlama ve bağışlanma duygularımız güçlendirilmeli, insanlar arasındaki dargınlıklar ve küskünlükler giderilmeli, yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsat olarak görülmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Konyalı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Berat Kandil’ini tebrik eder, bu anlamlı gecenin toplum olarak birbirimize kenetlenip birlik ve beraberliğimizin daha da pekişmesine, İslam coğrafyasında akan kan ve göz yaşının dinmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Kaynak:HABER MERKEZİ