'ASKIDA ET' kampanyasına 28 bin liralık destek

'ASKIDA ET' kampanyasına 28 bin liralık destek
Sarayönü tanınmış esnaflarından Çelikler Kasabının sahibi Murat Çelik’in Ramazan ayı başında ihtiyaç sahipleri için başlattığı “askıda et” kampanyasıyla büyük destek geldi. (adsbygoogle = window.adsbygoogle ||...

Sarayönü tanınmış esnaflarından Çelikler Kasabının sahibi Murat Çelik’in Ramazan ayı başında ihtiyaç sahipleri için başlattığı “askıda et” kampanyasıyla büyük destek geldi.

İhtiyaç sahiplerinin de evlerine et götürmesini arzu ettiğini söyleyen Kasap Murat Çelik, “2 hafta içerisinde toplamda 28 bin 90 liralık destek sağlandı. Gerçekten hayat paylaşınca güzel” dedi

İlçemiz esnaflarından Çelikler Kasabı sahibi Murat Çelik, Ramazan ayı başında ihtiyaç sahibi aileler için askıda et kampanyası başlatmıştı.

Yerel ve bölge basınında da geniş yer bulan kampanyaya hayırsever vatandaşlar büyük destek verdi.  Kasap Murat Çelik, iki haftalık süre içerisinde kampanyaya 28 bin 90 liralık destek geldiğini söyledi.

İlçe halkının kampanyaya destek verdiğini, ilçede yardımlaşma duygusunun da geliştiğini aktaran hayırsever esnaf Murat Çelik, “Etin pahalı olduğu bu dönemde Ramazan'ın bereketiyle geldiğini, verdikçe çoğalacağını bilenlerdeniz çok şükür. O yüzden et yemeyen çocuk kalmasın istiyoruz” dedi.

Ramazan ayından sonra da devam ettirilecek

“Biliyoruz bu veballi bir iş ama Hâk var hayr var” diyen Çelik, daha sonra şunları kaydetti: “Elhamdülillah destek veren gönlü zengin eş, dost ve arkadaşlardan Allah razı olsun. Biriniz bin olsun. Kurban Bayramı'ndan Kurban Bayramı'na et yiyen aileler var. Hatta bazı ailelerin durumu o kadar kötü ki, onu bile göremiyorlar.

Bu mübarek ay herkese güzellikler getirsin inşallah. Bir şey daha ifade etmek isterim, o da bu kampanyanın sadece Ramazan ayı ile sınırlı kalmaması olacak. Allah izin verirse, Ramazan ayından sonra da bu kampanyayı devam ettirmek istiyoruz. Biz, fikrimizi diğer ilçelerdeki meslektaşlarımız ile de paylaştık. Kampanyamıza destek olmak isteyen olursa bizleri çok mutlu eder. 0545 454 5333 numaralı telefon üzerinden hayırseverlerimiz bizimle iletişime geçebilir.”

2 haftada toplamda 28 bin 90 liralık destek sağlandı

Kasap Murat Çelik, aradan geçen 2 haftanın ardından askıda et kampanyasında son durumu paylaştı. Çelik, şu cümlelerle konuşmasını noktaladı: “Başlatmış olduğumuz askıda et kampanyamızda geride bıraktığımız 2 hafta içerisinde 167 ailemize 152 kilogram et, 95 kilogram tavuk, 55 kilogram sucuk verdik.

Toplamda 28 bin 90 liralık destek sağladık. Cenab-ı Allah, yardımlarınızı kabul etsin. Aldığınız dualar sizi bütün kötülüklerden, kazadan ve beladan korusun inşallah. Bundan sonra da desteklerinizi bekliyoruz. Unutmayın hayat gerçekten paylaşınca güzelleşiyor. İyi insanlar ahirete kadar her daim var olsunlar inşallah.”