Bağışçılardan Kızılay

Bağışçılardan Kızılay
Konya Kızılay Kan Merkezi ile Sarayönü Kızılay Şubesi nin ortaklaşa düzenledikleri kan bağış kampanyasında bir günde 78 ünite kan toplandı.Daha önce salonda, çadırda ve otobüste kan bağışlarını kabul eden Kızılay,...

Konya Kızılay Kan Merkezi ile Sarayönü Kızılay Şubesi nin ortaklaşa düzenledikleri kan bağış kampanyasında bir günde 78 ünite kan toplandı.

Daha önce salonda, çadırda ve otobüste kan bağışlarını kabul eden Kızılay, bu kez Sarayönü ndeki bağışları kabul etmek için TIR ile geldi. Türk Kızılay Derneği Sarayönü Şubesi tarafından ilçemizde düzenlenen bir günlük Kan Bağışı kampanyasında 78 ünite kan toplandı. Geçtiğimiz hafta Cuma günü ilçemizde yapılan ve 1 gün süren bağış kampanyasına ilgi yine yoğun oldu. Türk Kızılayı tarafından ülke genelinde düzenlenen kampanya kapsamında Sarayönü nde belli periyotlarla yapılan bağış kampanyası geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleşti. Sarayönü Belediyesi önünce açılır/kapanır sistemli TIR da yapılan Kan Bağışı Kampanyasında bağışçılar tarafından 78 ünite Kan Bağışı yapıldı. TIR da oluşturulan bağış ünitelerinde Sarayönü nde bulunan 19-65 yaş grubundaki vatandaşlar başvuru yaptı. Kan toplama ekibi sorumlu hekimi, kan ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik, risk taşımayan ve sıhhi yönden de uygun vericilerden kan alındığını, alınan kanların da uygun ortamlarda korunarak gerekli tıbbi kontrollerin yapılmasıyla merkeze ulaştırıldığını söyledi. Kan veren vatandaşlara bağışın ardından soda ve bisküvi ikramında bulunuldu. Türk Kızılay Derneği Sarayönü Şubesi başkanı Halil İbrahim Turan, “Kan bağışı hem insanlık görevidir, hem de bağışta bulunan için sağlıktır, sıhhattir. Bir damla kan bir hayat kurtarır düşüncesi ile herkesin kan bağışı konusunda duyarlı olmasını bekliyoruz. Herkesin bir gün kana ihtiyacı olabilir” diyerek bağış için teşvikte bulundu.