Bakan Işıkhan'dan asgari ücretlileri üzecek haber!

Bakan Işıkhan'dan asgari ücretlileri üzecek haber!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, 2024'te geçerli olacak asgari ücrete ilişkin tek zam sinyali verdi. Işıkhan, “Asgari ücret zammı zaten hep yılda bir kereydi. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz. Gelecek yıl inşallah enflasyonda gerileme olacak. İlkemiz asgari ücretliyi Temmuz ayında olduğu gibi yine enflasyona ezdirmemek” dedi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kabine toplantısı sonrası asgari ücrete ilişkin açıklamalarda bulundu. Işıkhan, 2024'te geçerli olacak asgari ücrete tek zam olabileceğini söyledi.

Asgari ücret ile ilgili çalışmalarını yılda tek sefer zam olacak şekilde yaptıklarını dile getiren Bakan Işıkhan, taraflar arasındaki görüşmelerin yapılacağı Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ise aralık ayı içinde toplanacağını kaydetti.

Işıkhan, "31 Aralık itibari ile de kararın Resmi Gazete'de yayımlanması gerekiyor. Dolayısıyla geçtiğimiz temmuz ayında yaptığımız gibi olacak. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz. Geçen temmuz ekstraydı. O da Sayın Cumhurbaşkanımızın öngörüsüyle ihtiyaç duyulduktan sonra oldu. Ama ihtiyaç hasıl olursa bir araya gelinebilir. Gelecek yıl inşallah enflasyonda gerileme olacak. Temmuzda ikinci bir toplantı yapmayacağız, ikinci zamma gerek olmayacak diye düşünüyoruz. Tüm parametreler iyi gidiyor çünkü" dedi.