Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
Sarayönü’nde Fen Lisesini kazanan 6 öğrenci Sarayönü Kaymakamlığı tarafından Çarşamba günü ödüllendirildi.Sarayönü Kaymakamlığında düzenlenen törende Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş, yaptığı konuşmada, eğitime...

Sarayönü’nde Fen Lisesini kazanan 6 öğrenci Sarayönü Kaymakamlığı tarafından Çarşamba günü ödüllendirildi.

Sarayönü Kaymakamlığında düzenlenen törende Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş, yaptığı konuşmada, eğitime yapılan yatırımın her şeyden daha önemli ve değerli olduğunu söyledi.

Genç nüfusa verilecek daha kapsamlı bir eğitimle Türkiye'nin daha güzel yarınlara taşınabileceğini belirten Göktaş, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki yıllarda bu çalışkan öğrencilerimize kurslar açacağız. Şimdi vaktinizin kıymetini bilirseniz, zamanınızı iyi değerlendirirseniz gelecekte hem kendinizi hem de ailenizi kurtarırsınız. Başarının yolu çalışmaktan geçiyor. Böyle çalışırsanız gelecekte başarılı olmanıza hiçbir engel yoktur. Okumanın yerini dünyada hiçbir şey dolduramaz. Bu sene gerek ilköğretim gerekse ortaöğretimde ciddi başarılar alındığını memnuniyetle gözlemlemekteyim. Her zaman öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve okul idarecilerimizin yanında olduğumuz, imkanlarımız ölçüsünde destek olduğumuz gözlemlenmektedir. Eğitimde en önemli unsur öğrencinin gayreti ve ailesinin eğitime verdiği önemdir."

Kaymakam Göktaş, konuşmasının ardından fen liselerini kazanan 6 öğrenciye hediyelerini takdim etti

Törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, okul müdürleri  ve öğrenci velileri de katıldı.