Başkan Altay: “İlçelerdeki ticari potansiyeli harekete geçireceğiz”

Başkan Altay: “İlçelerdeki ticari potansiyeli harekete geçireceğiz”
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ahilik Haftası kapsamında Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (KONESOB) bağlı merkezdeki ve ilçelerdeki oda başkanları ile istişare toplantısında bir araya...

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ahilik Haftası kapsamında Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (KONESOB) bağlı merkezdeki ve ilçelerdeki oda başkanları ile istişare toplantısında bir araya geldi.

Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen 12. Esnaf İstişare Programı’nda konuşan Başkan Altay, üzerinden asırlar geçmesine rağmen hala esnaf kültürünün yaşadığı bir şehirde hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, istişare toplantılarının esnafın yarınlarının çok daha iyi olmasına vesile olmasını diledi.

“Her ilçenin potansiyelini tekrar harekete geçirmeyi arzu ediyoruz”

Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman maddi-manevi ellerinden geldiğince esnafa destek olmaya çalıştıklarını kaydeden Başkan Altay, “Ama dökme suyla değirmen dönmez. İlla ki dükkanın açık, esnafın işinin başında olması gerekir.” dedi.

Konya merkezde artık bir turizm potansiyeline ulaşıldığını, bundan sonraki süreçte yavaş yavaş ilçelere doğru hareket etmek istediklerini vurgulayan Başkan Altay, “Her ilçenin potansiyelini tekrar harekete geçirmeyi arzu ediyoruz. Bu konuda en büyük destekçilerimiz de esnaflarımız. Gelen insanları buradan memnun göndermemiz lazım. Esnaf birliklerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bizimle dayanışma içinde olmasını arzu ediyoruz.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Koçaş; “Çarşı merkezindeki çalışmaların hızlandırılmasını istedik”

Ahilik haftası sebebiyle yapılan toplantıya katılan Sarayönü Esnaf Odası Başkanı Hasan Koçaş; “Konya Büyükşehir Belediye başkanımızın misafiri olduk. Kendi bölgelerimizle alakalı sıkıntılarımızı dile getirdik. İlçemize yapılan yatırımlarla ilgili teşekkürlerimiz ilettik.

Yaklaşık iki aydır çarşı merkezindeki çalışmanın yavaş ilerlediğini dile getirdik. Konunun takipçisi olacağının sözünü aldık. Otogar ile alakalı sorumuza kısa vadede gündemlerinde olmadığını dile getirdiler.” değerlendirmesinde bulundu.