Başkan Altay Sarayönü’nde yatırımları inceledi

Başkan Altay Sarayönü’nde yatırımları inceledi
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve beraberinde ki kurmayları Sarayönü’ne gelerek Ladik’te yapılan yatırımları yerinde inceledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve beraberinde ki kurmayları Perşembe günü Ladik’e gelerek vatandaşlarla buluştu.

Başkan Altay’a ziyaretlerinde Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Tığlıoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Gamze Karacan ve ilçe teşkilat mensupları eşlik etti.

Başkan Altay ziyaretinde ilk olarak Ladik’te yapımı tamamlanan 2,2 kilometrelik Konya Caddesi sıcak asfalt çalışmasını yerinde inceledi.

baskan-altay-sarayonunde-yatirimlari-inceledi-2.jpg

“MAHALLENİN GİRİŞİNİ LADİK’E YAKIŞIR BİR HALE GETİRDİK”

Başkan Altay burada yaptığı değerlendirmede, Yeni Büyükşehir Yasası’ndan sonra Konya’nın tüm mahallelerinde yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını ifade etti.

Ladik’te doğalgazdan sonra altyapıda oluşan problemlerin Sarayönü Belediyesi’yle birlikte giderildiğini kaydeden Başkan Altay, “Büyükşehir Yasası ile birlikte Konya’mızın bütün mahallelerinde yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Ladik mahallemizde doğalgaz çalışmalarından sonra altyapıda ciddi bir sorun ortaya çıkmıştı.

Sarayönü Belediyemiz ile birlikte önce altyapıda ki eksiklikler giderildi. KOSKİ birimlerimiz ciddi bir altyapı çalışması gerçekleştirdi. Daha sonra sıcak asfalt çalışmalarımız ile birlikte Ladik Konya caddesini 14 milyon TL gibi ciddi bir bedelle tamamlayarak Ladik’imize yakışır bir cadde çalışmasını tamamladık.

Ahmet Ağa’nın( Hüdai) memleketi olan Ladik’imiz her zaman başımızın tacı olmuştur. Çalışmalarımız ve yatırımlarımız devam edecektir. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

baskan-altay-sarayonunde-yatirimlari-inceledi-4.jpg

Başkan Altay ve beraberinde ki kurmayları Konya caddesinde incelemelerde bulunduktan sonra öğle namazını eda ederek Ladik Paşa Meydanında vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Başkan Altay, Ladik Düğün salonu ve devam eden projelerle ilgili vatandaşlara bilgilendirmelerde bulundu.

Daha önce yapımına başladıkları düğün salonu projesinin ihalesinde yaşanan sorunun giderildiğini ifade eden Başkan Altay, şöyle devam etti: “Yaklaşık 36 milyon lira bedelle onun da sürecini en kısa sürede başlatmayı planlıyoruz. Meydanda bulunan kafeterya için de Pazartesi günü sözleşmeye başlayarak oradaki düzenlemeye başlamış olacağız.

Ladikli Ahmet Ağa’nın memleketi olan bu beldeye hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ladik her zaman bizlere çok yoğun bir destek verdi. Bu desteklerinden dolayı tüm Ladiklilere tekrar teşekkür ediyorum. Sarayönü Belediyemizle birlikte Ladik’in tüm sorunlarını çözmek için çaba sarf ediyoruz.” dedi.

baskan-altay-sarayonunde-yatirimlari-inceledi-1.jpg

SOLAK’TAN, ALTAY’A TEŞEKKÜR

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak ise Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği desteklerden dolayı Başkan Altay’a teşekkür ederek, “Ladik’imize yakışır örnek bir yol yapılmış oldu. Düğün salonumuzun da ikmal inşaatı yapıldı. Ayrıca meydanda da bir kafe inşaatına yakın zamanda başlanacak. Tüm bu desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Birlikte çalışmaktan çok büyük bir keyif alıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Başkan Altay daha sonra mahalle meydanında vatandaşlarla sohbet ederken, Ladik KOMEK Kurs Merkezi’ni de ziyaret ederek kursiyerlerle bir araya geldi.