Başkan Altay üniversite öğrencileriyle buluştu

Başkan Altay üniversite öğrencileriyle buluştu
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Üniversite Buluşmaları” kapsamında üniversite öğrencileriyle bir araya gelmeye devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) iş birliğiyle düzenlenen programda Sosyal ve Beşeri Bilimler ile Siyasal Bilimler Fakültesi öğrencileriyle buluşan Başkan Altay, Konya’nın yaklaşık 10 bin yıllık kadim geçmişiyle insanların yaşamını sürdürdüğü dünyanın önemli yerleşim yerlerinden birisi olduğunu belirterek konuşmasına başladı.

“ÜNİVERSİTELERİMİZ BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ”
Üniversite öğrencilerinin okullarını bitirdikten sonra Konya’da yaşamaya devam ettiğine dikkati çeken Başkan Altay, “Çünkü burada iş buluyorsunuz, evleniyorsunuz. Veriler bize bunu gösteriyor. Onun için üniversitelerimiz bizim için çok kıymetli. Biz de sizin burada bulunmanızdan çok mutluyuz. Üniversitelerimiz Konya için çok nitelikli insan kaynağı yetiştiriyor. Onun için üniversitelerimizle iş birliği içinde bulunmak, üniversitelerimizle birlikte çalışmak bizim için çok kıymetli ve önemli. Dolayısıyla Konya’daki 5 üniversitemizdeki 130 bin öğrencimizle birlikte inşallah şehrimize katkı sunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN ALTAY GENÇLİK ÇALIŞMALARINDAN BAHSETTİ
Bir taraftan da Konya’da gençlik faaliyetleri yürüttüklerini anlatan Başkan Altay, konuşmasının devamında Büyükşehir Gençlik Meclisimiz. Genç Kültür Kart, Kapsül Teknoloji Platformu, Sosyal İnovasyon Ajansı gibi Konya Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere ve öğrencilere yönelik yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi verdi.

“NEÜ’YE GENÇLİK MERKEZİ KAZANDIRMAKLA İLGİLİ ÇALIŞMAMIZ VAR”
Öğrencilerden şehri teneffüs etmelerini isteyen Başkan Altay, “Konya kadim bir kültür. Bu şehirde yaşayan insanlar, bu kültürün eserlerini sizlere tanıtmak için çaba sarf ediyorlar. Bosna Hersek Mahallesi’nde ‘Atmosfer’ isminde bir gençlik merkezimiz var. Buraya da bir gençlik merkezi yapmakla ilgili bir çalışma yürütüyoruz. Bir an önce sizlerin sosyal faaliyetlerinizi yapabileceğiniz, ders çalışabileceğiniz ortamdan oluşan bir alanı kısa süre içerisinde inşa etmeyi arzu ediyoruz” dedi.