Başkan Solak, 23 Nisan Bayramı’nı Kutladı

Başkan Solak, 23 Nisan Bayramı’nı Kutladı
Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.Başkan Solak mesajında şu...

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Solak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Aziz milletimizin egemenliğinin, iradesinin ve hürriyetinin esaret altına alınmaya çalışıldığı bir işgal döneminde açılan Büyük Millet Meclisimiz, bağımsızlığımıza giden yolda düşmana karşı direnen tüm kahramanlarımıza; cesaret ve ilham kaynağı olmuştur.

23 Nisan 1920 tarihi; Türk milletinin hâkimiyetinin kayıtsız şartsız bütün cihana ilan edildiği, şanlı tarihimizdeki en büyük dönüm noktalarından biridir. Tüm zorluklara ve imkânsızlıklara rağmen o dönemde Meclisimizde alınan kararlar; milletimizin istiklal ateşini körüklemiş ve birbiri ardına gelen zaferlerimizin mührü olmuştur.

23 Nisan 1920 ruhu, üzerinden 102 yıl geçmesine rağmen hâlâ ilk günkü aydınlığıyla büyük hedeflerimize giden yolda aziz milletimize rehberlik etmektedir.

Büyük Millet Meclisimizin açıldığı bu kutlu günün çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmesi ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve aziz milletimizin çocuklarımıza olan güvenin ve büyük inancının nişanesidir. Vatan ve millet aşkıyla, her alanda donanımlı bireyler olarak yetişen çocuklarımız, ülkemizi daha güçlü yarınlara taşıyacak, dünyanın bugünden daha güzel olmasını sağlayacaktır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun yıl dönümünü tebrik ediyor, başta Cumhuriyetimizin banisi ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla yâd ediyorum.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve dünyanın tüm çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.”