Başkan Solak Teknofest 2021’e katıldı

Başkan Solak Teknofest 2021’e katıldı
Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, dünyanın en büyük teknoloji festivali olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne (Teknofest 2021) katıldı.Solak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr....

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, dünyanın en büyük teknoloji festivali olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne (Teknofest 2021) katıldı.

Solak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ile birlikte stantları ziyaret etti.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen Türkiye’nin en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne Konya Bilim Merkezi olarak Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile birlikte katıldıklarını ifade eden Başkan Solak, gençlerin her zaman  yanında olacaklarını ve onları desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Konya’dan festivale katılan takımları da ziyaret eden Başkan Solak, “Teknofest, hem bilim anlamında hem de geleceğin mühendislerinin yetişmesi anlamında ülkemize katkı sağlamaya devam ediyor. Festivale katılan bütün gençlerimize başarılar diliyorum. Çocuklarımızın bilimle tanışması, bilimle buluşması, çağımızdaki teknolojik gidişatı özümseyerek yoluna devam etmesi temel hedefimizdir. Yüksek teknoloji geliştiren Türkiye hayalini gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’a, TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk Bayraktar’a ve emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Teknofest’e katılan Konya Bilim Merkezi standında; uçak motoru sergi düzeneği, uçak simülatörü, elektrik devresi sergi düzeneği, teleskop ile güneş gözlemi, mecanoid robotu, örümcek robot, imza robotu, canlıların dünyası atölyesi ve 360 selfie bulunuyor. Konya Bilim Merkezi Tübitak standında ise; canlıların dünyası atölyesi, imza robotu, robot gösterisi, QR kod ile güneş sistemi atölyesi ziyaretçileri bekliyor.