Başkan Solak ve muhtarlar Konya’da

Başkan Solak ve muhtarlar Konya’da
Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak ve Sarayönü’nün 26 mahalle muhtarı, Salı günü 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Konya valiliği ve Konya Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa düzenlendiği Muhtarlar Günü programına...

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak ve Sarayönü’nün 26 mahalle muhtarı, Salı günü 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Konya valiliği ve Konya Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa düzenlendiği Muhtarlar Günü programına katıldı.

Karatay Gençlik Merkezinde düzenlenen programa Konya merkez ilçeleri Selçuklu, Meram ve Karatay belediyeleri ve ilçe belediyelerine bağlı toplam 1154 muhtar katılırken, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Hamdi Demir programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Başkan Demir konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Muhtarlar Günü’nü bize armağan Sayın Cumhurbaşkanımıza muhtarlık kurumuna verdiği önem ve değerden dolayı sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. Mahallelerimize hizmet noktasında icracı kurumlar olan başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanımıza, ilçe belediye başkanlarımıza ve tüm kamu kurumlarına 1.154 muhtarımız adına teşekkür ediyorum”

 

“Türkiye’nin bugün geldiği noktada muhtarlarımızın çok büyük payı var”

Programda söz alan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, konuşmasının başında Bartın Amasra’daki maden ocağında tüm ülkeyi yasa boğan grizu patlamasında hayatını kaybeden madencilere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diledi.

Konya’nın 1.154 mahallesinde; gönül gönüle, omuz omuza hizmet ettikleri muhtarlarla bir arada bulunmaktan derin bahtiyarlık duyduğunu paylaşan Başkan Altay, “Bugün ülkemizin dört bir yanındaki 50 bini aşkın muhtarımız, vatandaşlarımızla devletimiz arasındaki vazgeçilmez bağı daha da güçlendirmek için canla başla çalışıyor. Türkiye’nin bugün geldiği noktada, muhtarlarımızın emeklerinin ve gayretlerinin çok büyük payı var. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

“Hem dua almak hem kamu temsilcisi olmak ayrıcalıklı bir olay”

Konya Valisi Vahdettin Özkan ise, “Konya’mızın teveccühüne mazhar olmak çok önemli bir husus. Kendi beldenizde, kendi köyünüzde insanlar tarafından sevilmek, insanların teveccühüne mazhar olmak en güzel şekilde muhtarlık kurumunda tebarüz ediyor. Konya’mızda Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere bütün belediyelerimizin hizmetlerini takdirle karşılıyoruz. Devletimizin yaptığı hizmetlerle beraber belirlemiş olduğu çerçevede belediyelerimizin insanlarımıza dokunması, yaşam kalitesini artırmaya yönelik etkin hizmetleri, muhtarlarla koordineli şekilde insanlarımızın yaşam kalitesini artırması, geleceğe güvenle bakmasını sağlayan bir husustur. Bu çerçevede muhtarlarımızı tebrik ediyorum. Muhtarlarımızın insanlarımıza yapmış olduğu hizmetlerin kalıcı, olumlu etkiler bırakması çok anlamlı” diye konuştu.

31 ilçeden muhtarların katıldığı programın sonunda, 39 yıldır muhtarlık görevine devam eden en tecrübeli muhtar Mustafa Avcıoğlu’na, en genç muhtar Ethem Çalık’a ve kadın muhtarlar adına da Ayşe Demir’e plaket takdim edildi.