Başvuru şartlarına hemen bakın! 1500 memur alımı başlıyor: KPSS'ye girenler...

Başvuru şartlarına hemen bakın! 1500 memur alımı başlıyor: KPSS'ye girenler...
İşsizliğin artış gösterdiği bugünlerde birçok kurumdan personel alımı ilanları yayınlanırken bir iş haberi de Ticaret Bakanlığı’ndan geldi. İşte detaylar…

İşsizliğin önüne geçmek için birçok kurum ve kuruluş iş ilanı yayınlamaya başladı. İş arayan vatandaşın yüzünü güldürecek bir son dakika haberi de Ticaret Bakanlığı’ndan geldi. Detaylar haberimizde…

banka

BAKANLIK ÖSYM ARACILIĞIYLA 1500 MEMUR ALIMI GERÇEKLEŞTİRİYOR! KPSS ŞARTI VAR MI KAÇ PUAN ALMAK GEREKİYOR?

Memur alım ilanı anında büyük ilgi gördü. Ticaret Bakanlığının duyurusunda 1.500 memur alımı yapılacak. İnsanlar KPSS şartının zorunlu olup olmadığını ve ÖSYM üzerinden nasıl başvurulacağını merak ediyor.

 Ekim ayı boyunca iş arayanların çeşitli kurum ve bakanlıkların yayınladığı işe alım ilanlarını dikkatle takip etmesi gerekiyor. Çeşitli bakanlık ve kurumlar ihtiyaçlara göre personel alımına ilişkin detaylı bilgiler paylaşırken, Ticaret Bakanlığı'nın 1.500 kişiyi işe alacağı bilgisi ve bu alıma ilişkin detaylar da açıklandı.

1500 MEMUR İSTİHDAM EDİLECEK

Ticaret Bakanlığı'ndan verilen bilgiye göre, ÖSYM merkezi yerleştirme sistemiyle 81 ilde 1.500 memur kadrosu oluşturulacak. Bu satın almayla ilgili olarak Bakanlık, sosyal medya hesaplarından bir duyuru paylaştı. Açıklamada, "Bakanlığımız, 81 ilde görev yapacak 1.500 kadrolu memurun istihdamı için gerekli çalışmaları tamamlamış olup, bu süreci 2023 yılına kadar tamamlamayı planlıyoruz. Yeni ekibimizle piyasa kontrolünü daha etkin hale getirerek tarafımızdan gelebilecek mağduriyetlerin önüne geçeceğiz. " Vatandaşlara depolama, güvensiz ürünler ve aşırı fiyat artışları gibi konularda bilgi verildi. Bu konuda daha kararlı adımlar atmak istiyoruz” dedi. İfadesi kullanıldı. Ayrıca yeni işe alınan bazı çalışanların gümrük sınır kapılarında görevlendirilmesiyle gümrük işlemlerinin hızlandırılması da bekleniyor.