Bayanlar eserlerini sergiledi

Bayanlar eserlerini sergiledi
Sarayönü Halk Eğitim Merkezi, bünyesinde açılan el sanatları kurslarının tamamlanmasıyla birlikte kurslarda ortaya çıkan el sanatlarını ilçe halkının beğenisine sundu.Açılan kurslarda bir yıl boyunca kursiyerlerin el emeği...

Sarayönü Halk Eğitim Merkezi, bünyesinde açılan el sanatları kurslarının tamamlanmasıyla birlikte kurslarda ortaya çıkan el sanatlarını ilçe halkının beğenisine sundu.

Açılan kurslarda bir yıl boyunca kursiyerlerin el emeği göz nuruyla hazırladığı ürünlerin yer aldığı el sanatları sergisi iki gün boyunca ziyaretçilerini ağırladı. El sanatları sergisine, ilgi yoğun oldu. Çarşamba günü başlatılan hummalı bir çalışmanın neticesinde Sarayönü Belediye Düğün Salonu'nda görücüye hazır hale getirilen el sanatları sergisinin açılışı ise Perşembe günü gerçekleştirildi.

Perşembe günü öğleden önce yapılan açılışa, Sarayönü Kaymakamı Tarık Bahadır, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Konuklar Tarım İşletmesi Müdürü Ali Odabaş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Metin Bestil, kurs hocaları ve kursiyerler katıldı.

Perşembe ve Cuma günü olmak üzere iki gün süren sergide, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında 7 öğretici gözetiminde 150 kursiyer tarafından hazırlanan dikiş, nakış ve giyim gibi kurslara ait ürünler toplu olarak Sarayönü Belediye Düğün Salonu'nda sergilendi. Sergide, ziyaretçilere sunulan bu el emeği göz nuru çalışmalar, ilçe halkı tarafından da beğeni topladı.