"Bayramlar müstesna günlerimizdir"

"Bayramlar müstesna günlerimizdir"
Sarayönü Kaymakamı Tarık Bahadır, Kurban bayramı ve 30 Ağustos Zafer bayramı gibi iki önemli dini ve milli bayramı bir arada kutlayacak olmanın sevincini yaşadıklarını belirterek bir kutlama mesajı yayımladı.Bayramların, hoşgörünün,...

Sarayönü Kaymakamı Tarık Bahadır, Kurban bayramı ve 30 Ağustos Zafer bayramı gibi iki önemli dini ve milli bayramı bir arada kutlayacak olmanın sevincini yaşadıklarını belirterek bir kutlama mesajı yayımladı.

Bayramların, hoşgörünün, sevginin, barışın, dostluğun, huzurun bizi biz yapan tüm milli ve manevi duyguların doruğa ulaştığı, küslerin dargınlıkların unutulduğu müstesna günler olduğunu anlatan Kaymakam Bahadır, "İyilik duygularının ve toplum hayatımızın bütün güzelliklerinin filizlendiği bayramlar aynı zamanda, millet olma şuuruna ermenin, ortak değerlerimizi ve aramızdaki bağları güçlendirmenin de vesilesidir. Zengin medeniyetimizin, geleneklerimizin, köklü kültürümüzün ve manevi değerlerimizin milletimize kazandırdığı dayanışma ruhu ise bizim en büyük enerji kaynağımızdır." dedi.

"Mutluluklar paylaştıkça artar"

Bayramların büyük anlamlar taşıdığını kaydeden Bahadır, "Bayramları fırsat bilerek, yaşlıların, çocukların ve sıkıntıda olan insanların yaşadığı yetiştirme yurtları, sığınma evleri, hastaneler, huzurevleri gibi kurumların ziyaret ederek, oralardaki insanlarla da Bayram sevinci ve mutluluğunu, paylaşmalıyız. O güzel insanlara yalnız olmadıklarını, asla yalnız olmayacaklarını hissettirebildiğimiz ölçüde, bayramlara yüklediğimiz anlam daha da önem kazanacaktır. Tarihimizin derinliklerinden gelen ve yardımlaşma geleneğinin en güzel örneğinin yaşandığı, aile büyüklerinin ziyaret edilip gönüllerinin alındığı, yetimlerin ve çocukların mutlu edildiği, küslerin barıştırıldığı, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı böylesine önemli günlerin insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyorum. Dünya milletleri arasında bizi farklı kılan bu özelliklerimiz, toplum hayatımızın önemli günlerinden olan bayramlarımızda daha güçlü hissedilmekte ve geleceğe güvenle bakmamızı sağlamaktadır. Bu gücümüzün zaafa uğramasına, milli birliğimizin bozulmasına aziz milletimiz hiçbir zaman müsaade etmeyecektir." şeklinde konuştu.

Sözlerine kutlama mesajı ile son veren Kaymakam Tarık Bahadır, şu ifadelere yer verdi: "Kutsal topraklarda ibadetlerini gerçekleştiren kardeşlerimizin ibadetlerinin ve dualarının kabul olmasını, devletimiz, milletimiz için ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah tan niyaz ediyor, başta tüm kamu çalışanlarımız olmak üzere vatandaşlarımızın Kurban Bayramını gönülden tebrik ediyor, tüm Sarayönü hemşerilerime selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.