Bebeklerin kalbi bu merkezde şifa bulacak!

Bebeklerin kalbi bu merkezde şifa bulacak!
Konya Şehir Hastanesi’nde hizmet veren, son dönemde ise yenilenerek kapasitesi artırılan Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi, Türkiye’nin dört bir yanından gelen bebeklere şifa oluyor

Konya Şehir Hastanesi bünyesinde hizmet veren Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi (Çocuk KVC) yenilendi. Çocuk KVC, Türkiye’nin dört bir yanından gelen kalp hastası bebeklerin şifa kapısı olacak.

Daha önce hastanenin çocuk yoğun bakım servisi içerisinde kendilerine ayrılan bölümde hizmet veren Çocuk KVC Ünitesi, hastane içerisinde gerçekleştirilen düzenleme ve tadilatların ardından müstakil bir alanda ve ameliyathaneye daha yakın bir konuma yerleştirildi. Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, yeni yüzüyle 10 yatak kapasiteli çocuk kalp damar cerrahisi yoğun bakım ünitesinin, her türlü kalp hastalığına müdahale edilebilecek teknik altyapıya sahip olduğunu söyledi.

Konya Şehir Hastanesi bünyesindeki Çocuk KVC’nin Türkiye’nin ender merkezlerden biri olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Ülkemizin çeşitli şehirlerinden ve ilimizden 112 aracılığı ile hastanemize nakli gerçekleştirilen yüzlerce bebeğimiz bu merkezimizde şifa bulmuştur” dedi.

“TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN HASTA GELİYOR”
Çocuk KVC yoğun bakım ünitesinde, çocuk kalp sağlığını ilgilendiren her türlü teknik donanımın yer aldığını, alanında uzman hekim ve sağlık çalışanlarının 7/24 görev yaptığını belirten Prof. Dr. Koç, “Hava ambulansıyla Gaziantep, Kahramanmaraş, Denizli, Antalya, Trabzon, Sivas, Kayseri, Hakkâri, Diyarbakır gibi farklı şehirlerden hasta transferi yapılan merkezimizde her zaman hasta alabilecek durumdayız. Tedavisi zor ve ölümle sonuçlanabilecek kadar ağır vakalar, ünitemizdeki geniş imkânlar ve uzman hekimlerimizin tecrübesi ile çözüme kavuşturulmaktadır" diye konuştu.