BEDAF†TAN KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTES݆NE ÖDÜL

BEDAF†TAN KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTES݆NE ÖDÜL
KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ (KGTÜ), AVRUPA DİL PORTFOLYOSUNU TÜRKİYE DE EN BAŞARILI UYGULAYAN ÜNİVERSİTE SEÇİLDİ. BEDAF tarafından düzenlenen ve Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Yabancı Diller Koordinatörlüğü...

KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ (KGTÜ), AVRUPA DİL PORTFOLYOSUNU TÜRKİYE DE EN BAŞARILI UYGULAYAN ÜNİVERSİTE SEÇİLDİ.

 

BEDAF tarafından düzenlenen ve Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Yabancı Diller Koordinatörlüğü tarafından öğrencilere uygulanan Europass sınavında başarılı olan ve Avrupa Dil Pasaportu almaya hak kazanan öğrenciler için sertifika töreni düzenlendi. Programa, KGTÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mikdat Çakır, Rektör Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, akademisyenler ve üniversite öğrencileri katıldı.

Eğitim kurumlarını akredite eden, dünyanın her yerindeki en saygın üniversitelere ve kurumlara uzman desteği ve denetimi sağlayan bağımsız denetleyici BEDAF (British Educational Affairs-İngiliz Eğitim Kurumu) Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ne Avrupa Dil Portfolyosunu iyi uygulayan üniversite olarak ödül verdi.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde düzenlenen ödül törenine, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mikdat Çakır, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, BEDAF Yetkilisi Susan Birkin, rektör yardımcıları, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Program da sırasıyla Yabancı Diller Koordinatörü Doç. Dr. Onur Köksal, Rektör Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mikdat Çakır ve BEDAF Yetkilisi Susan Birkin birer konuşma yaptılar.

AMAÇ NİTELİKLİ İNSAN YETİŞTİRMEK

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, konuşmasında iş hayatında yabancı dilin önemini vurgularken üniversite yönetimi olarak nitelikli yabancı dil eğitimi konusunda gerekli alt yapının oluşturulması için her türlü yatırımda bulunduklarını belirtti.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mikdat Çakır da dünyanın her tarafında çalışabilecek yetkinlikte mezun yetiştirebilmek amacıyla her türlü imkânı seferber ettiklerini belirttir. Bu kapsamında yabancı dil eğitimine ayrı bir önem verdiklerini vurgulayan Dr. Mikdat Çakır, üniversiteyi başarılı bir şekilde bitiren öğrencileri yurt dışına lisansüstü çalışmalarda bulunmak üzere göndermeyi planladıklarını ve bu şekilde hem üniversitenin hem de ülkenin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağına katkı sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Yabancı Diller Koordinatörü Doç. Dr. Onur Köksal ise yabancı dil eğitimi konusundaki desteklerinden dolayı üniversite yönetimine; sınavda gösterdikleri üstün başarıdan dolayı öğrencilere ve üniversitede uygulanan İngilizce eğitim sistemini başarıyla yürüten ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

Törende BEDAF adına bir konuşma yapan Susan Birkin ise Avrupa Dil Portfolyosunun öneminden bahsederek, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinin Avrupa Dil Portfolyosu nu Türkiye de en iyi uygulayan üniversite olduğunun altını çizdi.

Kendilerine daha önce bahsedilen ve üniversite içerisinde öğrencilerin tamamen İngilizce konuşmalarını sağlayan sistemin ilk başta ütopik geldiğini belirten Susan Birkin, sınav sonucunda bu ütopyanın gerçekleştiğini gördüklerini söyledi.

BEDAF yetkilileri, bu eğitim sistemini tasarlayıp başarılı bir şekilde uygulayanları ve İngilizce eğitimi için her türlü imkânı sağlayan üniversite yönetimini kutladı.

BEDAF Yetkilisi Susan Birkin, BEDAF adına Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Cumhur Çökmüş e başarı belgesi ve Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mikdat Çakır a plaket verdi.

Günün anlam ve önemine binaen Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mikdat Çakır da BEDAF yetkilisi Susan Birkin e plaket takdim etti.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mikdat Çakır ve Rektör Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, yabancı dil eğitimi konusunda elde ettikleri başarılarından dolayı da Yabancı Diller Hazırlık Sınıfı Koordinatörü Doç. Dr. Onur Köksal a bir plaket taktim ettiler ve üniversitenin yabancı dil okutmanlarını kutladılar.

Öğrencilere sertifikalarının verilmesiyle tören sona erdi.

 

AVRUPA DİL PORTFOLYOSUNUN ÖNEMİ VE ÜNİVERSİTENİN BAŞARISI

BEDAF, eğitim kurumlarını akredite eden, dünyanın her yerindeki saygın üniversitelere ve kurumlara uzman desteği ve denetimi sağlayan bağımsız denetleyici bir kuruluştur. BEDAF tarafından yapılan Europass sınavı sonuçlarına göre Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi hazırlık sınıfı öğrencilerinin üstün başarısı, üniversite de uygulanan sistemin ne kadar doğru olduğunu göstermiştir.