Belediye taziye aracı aldı

Belediye taziye aracı aldı
Sarayönü Belediyesi, olumsuz hava koşullarının etkilerini en aza indirebilmek ve daha iyi hizmet sağlamak için taziye aracı yaptırdı. İlerleyen süreçte diğer mahalleler için de taziye araçları yaptırılacak.Sarayönü Belediye...

Sarayönü Belediyesi, olumsuz hava koşullarının etkilerini en aza indirebilmek ve daha iyi hizmet sağlamak için taziye aracı yaptırdı. İlerleyen süreçte diğer mahalleler için de taziye araçları yaptırılacak.

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, sosyal belediyecilik adına her geçen gün hizmet kalitesini daha çok arttırmayı hedeflediklerini söyledi. Daha önce bu hizmetin taziye çadırları ile verildiğini anlatan Solak, "ilçemizde cenazesi olan vatandaşlarımız gelen misafirlerini karşılamak için belediyemizin taziye çadırlarını kullanıyordu. Bu da rüzgarlı, soğuk ve yağışlı havalarda yeterince iyi hizmet veremiyordu. Bu yüzden hizmet kalitesini arttırmak amacıyla 24 metrekare büyüklüğünde bir taziye aracı yaptırdık. Taziye aracımızın içerisinde insanların rahatça oturabileceği sabit oturaklar, lavabo, ısıtma sistemi bulunuyor. Sıcak, soğuk ve rüzgara dayanıklı taziye aracımız ilk olarak ilçe merkezimizde hizmet vermeye başlayacak. İki ay sonra ise aynı taziye aracımızdan bir tane de Ladik mahallemize yaptıracağız. Devamında bu yıl içerisinde Kurşunlu, Başhüyük, Çeşmelisebil, Gözlü ve Kadıoğlu mahallelerimize de birer adet yaptıracağız. Bu araçlar aynı zamanda komşu mahallelere de hizmet verecek" dedi.