Belediyeden son gün uyarısı!

Belediyeden son gün uyarısı!
Sarayönü Belediyesi, ölçü ve tartı aletlerinin beyanname verme süresinin 28 Şubat salı günü (bugün) sona ereceğini bildirdi.Sarayönü Belediyesi tarafından, ilçe sınırları içinde ticaret amacıyla kullanılan veya mevcut...

Sarayönü Belediyesi, ölçü ve tartı aletlerinin beyanname verme süresinin 28 Şubat salı günü (bugün) sona ereceğini bildirdi.

Sarayönü Belediyesi tarafından, ilçe sınırları içinde ticaret amacıyla kullanılan veya mevcut bulunan her türlü ölçü, tartı aletlerinin periyodik muayene, ayar ve damgalarının yapılması, beyanname verilmesi gerektiği hatırlatıldı.

Yapılan açıklamada, ölçü ve tartı aleti kullananların beyannamelerini 28 Şubat tarihine kadar vermeleri gerektiği belirtildi.

Damgalı ölçü ve tartı aleti bulunduran, kullanan veya satış için bekleten bütün ölçü ve tartı aleti mükelleflerinin ölçü aletlerinin cinslerini, sayılarını ve markalarını bir beyanname ile bildirmeleri gerekiyor.  Ölçüler ve Ayar Kanunu'na göre ölçü ve tartı aletlerini damgasız olarak kullanmanın suç olduğu belirtilen açıklamada, belirtilen süre içinde ölçü ve tartı beyannamesi vermeyenlerle, damgasız ölçü ve tartı aletlerini kullananlar hakkında 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunun 15. maddesi gereğince yasal işlem uygulanacağı belirtildi.