Belediyenin temeli atıldı

Belediyenin temeli atıldı
Sarayönü'nün yeni prestij binalarından bir tanesi olacak Sarayönü Belediyesi hizmet binasının temeli atıldı.Sarayönü Belediyesi'ne ait eski hizmet binasının yıkılmasının ardından, hafriyat çalışmaları ve demir işleri...

Sarayönü'nün yeni prestij binalarından bir tanesi olacak Sarayönü Belediyesi hizmet binasının temeli atıldı.

Sarayönü Belediyesi'ne ait eski hizmet binasının yıkılmasının ardından, hafriyat çalışmaları ve demir işleri tamamlanarak binanın ilk harcı atıldı. Sarayönü Belediyesi nin ilçeye prestij katacak yeni hizmet binası için çalışmalar hız kazandı. Sarayönü Belediyesi nin kendi ekipleri tarafından eski binanın yıkılmasının ardından arsa, ihaleyi kazanan firmaya teslim edildi. Alp Planlama Peyzaj ve İnşaat San.Tic.Ltd.Şti. tarafından teslim alınan inşaat alanında hafriyat çalışmaları ve demir işleri tamamlandı. Alp Planlama Peyzaj ve İnşaat San.Tic.Ltd.Şti., hafriyat tamamlandıktan sonra binanın temelini attı. Temel atma töreninde kurban kesilerek dualar edildi. Belediyenin ilk harcını Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak attı. Yaklaşık 4 milyon 500 bin liraya mal olması beklenen binanın 16 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, yeni belediye binasının ilçeye yakışır bir prestij binası olacağını söyledi. Projelendirme aşamasındayken geleceği düşünerek hareket ettiklerini anlatan Solak, yaptığı açıklamada, “ilçemiz Konya nın uydu kenti olma yolunda hızla ilerliyor. İlçemizin her noktasında bir çalışma var. Sarayönü, adeta bir şantiye alanına döndü. İvme kazanmaya başladık. Gelişim hızımız her geçen gün artıyor. On sene sonrası için ilçemizi çok farklı yerde görüyorum. Tüm bunları göz önünde bulundurarak bir belediye binası yapmak istedik. Binamız, 150 bin kişilik bir ilçeye hizmet edecek kapasitede olacak. Bunun nedeni yatırımımızın uzun vadeli olması ve yakın gelecekte tekrar yık yap ihtiyacının doğmaması için. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun” dedi.