Bıçaklı saldırı gizemini koruyor

Bıçaklı saldırı gizemini koruyor
Sarayönü'nde meydana gelen bir olayda, Saraç mahallesinde bir vatandaş, akşam saatlerinde evine gelen kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçakla yaralandı.Saraç mahallesinde bulunan Ramazan Erdem'e ait evin zili akşam saatlerinde...

Sarayönü'nde meydana gelen bir olayda, Saraç mahallesinde bir vatandaş, akşam saatlerinde evine gelen kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçakla yaralandı.

Saraç mahallesinde bulunan Ramazan Erdem'e ait evin zili akşam saatlerinde çaldı. Zilin çalması ile birlikte Ramazan Erdem'in oğlu İzzet Erdem, kapıya yöneldi. İzzet Erdem'in kapıyı açması ile birlikte zili çalan kimliği belirsiz şahıs, elindeki bıçak ile İzzet Erdem'e saldırdı. İzzet Erdem'i kulağından, kollarından ve bacaklarından bıçaklayan kimliği belirsiz şahısın saldırısı esnasında çıkan seslere koşan ev halkı, kar maskesi kullandığı için teşhis edilemeyen saldırganı tutmaya çalıştı. Olaylar esnasında ev halkına zarar vermeyen maskeli saldırgan, İzzet Erdem'i ciddi şekilde yaraladıktan sonra kaçarak kayıplara karıştı.

Herhangi bir hırsızlık girişimine bezmeyen olayda maskeli saldırganın öldürmek için değil de yaralamak maksadıyla saldırması akıllarda soru işaretlerine neden oldu. Bir hesaplaşmaya benzeyen olayın ardından yaralanan İzzet Erdem, ambulans ile Konya'ya sevk edildi. Olayla ilgili Sarayönü İlçe Emniyet Amirliği soruşturma başlattı. Halen hastaneden bulunan İzzet Erdem'in hayati tehlikesi bulunmuyor.

Öte yandan aynı gün bu olaydan önce Saraç mahallesinde bir başka evin kapısını çalan yabancı bir şahısın, ev sahibine yolda kaldığını ve mağdur olduğunu söyleyerek yardım istediği, ev sahibinin ise kapıyı açmadığı öğrenildi. Yaralama olayı ile bu durumun bağlantısı olabileceğini düşünen polis ekipleri konuyla bağlantılı kişilerin ifadesini aldı. İfadelerin alınmasının ardından, saldırganla diğer şahsın eşkalinin uyuşmadığı tespit edildi. Olay halen gizemini korumaya devam ediyor.