Bilgehane Öğrencilerinden Geleceğe Mektup

Bilgehane Öğrencilerinden Geleceğe Mektup
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik hizmetlerinden olan Bilgehanelerde “Geleceğe Mektup” etkinliği gerçekleştirildi. Öğrencilerin zaman içinde kendi gelişimlerine şahit olmaları amaçlanan etkinlikte, yazılan...

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik hizmetlerinden olan Bilgehanelerde “Geleceğe Mektup” etkinliği gerçekleştirildi. Öğrencilerin zaman içinde kendi gelişimlerine şahit olmaları amaçlanan etkinlikte, yazılan mektuplar dönem sonuna kadar Bilgehanelerde eğitmenler tarafından muhafaza edilecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgehaneler, öğrencilerin akademik, sosyal, milli ve manevi gelişimlerine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Konya merkez ve ilçelerle birlikte sayıları 19’u bulan Bilgehanelerde gerçekleştirilen “Geleceğe Mektup” etkinliği kapsamında öğrenciler, gelecekteki kendilerine mektup yazdı. Öğrencilerden kimi hayallerini kaleme alırken, kimi de şu anki durumlarını ve hedeflerini kağıda döktü. Eğitmenleri tarafından zarflara konan mektupları öğrenciler, birkaç yıl sonra istedikleri bir zaman açıp okuyacak.

Yapılan etkinlikle öncelikli olarak öğrencilerin zaman içinde kendi gelişimlerine bizatihi şahit olmaları amaçlanırken, öğrencilerin aynı zamanda hedefler koyup bu hedeflere ulaşmış olma durumlarını değerlendirerek yaptıkları doğruları ve ders almaları gereken davranışlarını fark etmelerine katkı sağlanacak.

Yazılan mektuplar dönem sonuna kadar Bilgehanelerde eğitmenler tarafından muhafaza edilecek ve dönem sonunda öğrencilere geri verilecek. Mektupların ne zaman açılacağı ise öğrencinin inisiyatifinde olacak.