Bilmez, Ardahan valisi oldu

Bilmez, Ardahan valisi oldu
Sarayönü'nde uzun yıllar Kaymakam olarak görev yapan Mehmet Emin Bilmez, 13 Haziran 2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Valiler Kararnamesi ile Ardahan Valisi olarak atandı.Sarayönü'nde 2003-2009 yılları arasında Kaymakam olarak görev...

Sarayönü'nde uzun yıllar Kaymakam olarak görev yapan Mehmet Emin Bilmez, 13 Haziran 2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Valiler Kararnamesi ile Ardahan Valisi olarak atandı.

Sarayönü'nde 2003-2009 yılları arasında Kaymakam olarak görev yapan Mehmet Emin Bilmez, Ardahan valisi oldu. İçişleri Bakanlığı'nın son kararnamesi ile Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcılığı görevinden Ardahan a Vali olarak atanan Mehmet Emin Bilmez, kente giderek göreve başladı.

Makamında açıklamada bulunan Bilmez, Ardahan'a atanmaktan büyük bir gurur duyduğunu söyledi.

Ardahan halkına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakan Binali Yıldırım'a, ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya teşekkür eden Bilmez, "Ülkemizin birliği ve bütünlüğü için görev yapan tüm güvenlik güçlerimize teşekkür ediyor ve bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Hayatta olan kahraman gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin çok kıymetli aile bireylerine sağlık ve esenlikler diliyorum." Şeklinde konuştu.

Bilmez, Türkiye'nin Kafkasya ve Orta Asya'ya açılan kapısı serhat şehri Ardahan'da görev almanın kendisi için onur verici olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bizler, idarenin asıl sahibi olan Ardahan halkının hizmetkarlarıyız. Çocuklarımıza, gençlerimize daha yaşanabilir bir Ardahan bırakmak için her türlü gayreti sarf edeceğiz. Ardahan'da vatandaşlarımızla ve idarede yer alan herkes ile yakın bir iletişim içerisinde olacağız. Kazım Karabekir Paşa'nın deyimi ile ülkemizin bel kemiği konumunda olan bu serhat şehrinde valilik yapmak benim için büyük bir onurdur. Gayemiz, görevimizin sonunda arkamızda hoş bir seda bırakmak olacaktır."