Bir çuval plastik atık getirene futbol topu hediye

Bir çuval plastik atık getirene futbol topu hediye
Sarayönü Belediyesi, 1 çuval plastik atık toplayıp getiren çocuklara futbol topu hediye edecek. Başlatılan kampanya ile hem çevre temizliğine katkı sağlanacak, hem çocuklara çevre bilinci kazandırılacak hem de verilen hediye...

Sarayönü Belediyesi, 1 çuval plastik atık toplayıp getiren çocuklara futbol topu hediye edecek. Başlatılan kampanya ile hem çevre temizliğine katkı sağlanacak, hem çocuklara çevre bilinci kazandırılacak hem de verilen hediye ile çocuklar sevindirilecek.

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Çevreyi temiz tutan, duyarlı davranışları ile etrafı kirletmeyen ve benzer davranışı sergileyen tüm öğrencilerimize, çocuklarımıza kapımız açık. Sarayönü Belediye Başkanı olarak, onların bu anlamlı ve duyarlı hareketlerini ödüllendirmek benim için mutluluk sebebi ve bir görev” diye konuştu.

Sarayönü Gözlü Nadir Özşahin Ortaokulu öğrencileri Necdet, Batuhan ve Berat, okullarının çevresinde bulunan çöpleri toplayarak, doğayı kirletenlere duyarlılık mesajı verdi.

Gözlü mahallesinde ikamet eden arkadaş grubu, toplumun doğaya karşı hassasiyetini arttırmak ve farkındalık oluşturmak amacı ile Gözlü Mahallesi’nde bulunan okullarının civarında bulunan çöpleri fark ederek toplamaya başladı. Oyun oynamak ve vakit geçirmek için gittikleri alanda çöp dolu manzara ile karşılaşan arkadaş grubu, vatandaşların attıkları çöpleri ellerine aldıkları poşetlere doldurarak çevreyi temizledi.

Çocukların bu anlamlı hareketlerine kayıtsız kalamayan Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, çocukları makamında ağırlayarak, onlara futbol topu hediye etti. Arkadaş grubuna yarattıkları farkındalık için teşekkür eden Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, şöyle konuştu:

“Farkındalık oluşturmak, temiz bir Sarayönü bilinci ile hareket etmek hepimizin ortak görevi. Çevreci gençlerimiz Necdet, Berat ve Batuhan’a topluma örnek davranışlarından ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. ‘Bu sorumluluk hepimizin’ diyerek tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum. Necdet, Berat ve Batuhan vesilesi ile bir mesaj iletmek istiyorum. Çevreyi temiz tutan, duyarlı davranışları ile etrafı kirletmeyen ve benzer davranışı sergileyen tüm öğrencilerimize, çocuklarımıza kapımız açık. Sarayönü Belediye Başkanı olarak, onların bu anlamlı ve duyarlı hareketlerini ödüllendirmek benim için mutluluk sebebi ve bir görev.” şeklinde konuştu.

Başkan Solak, bir çuval plastik atık toplayıp getiren çocuklara top hediye etmeye devam edeceklerini söyledi.