Bu proje çok anlamlı

Bu proje çok anlamlı
Sarayönü Belediyesi, lise öğrencilerine yönelik olarak hazırladığı "Geziyorum, Okuyorum, Öğreniyorum" projesi ile öğrencilere dini, maddi, manevi ve milli yönlerden destek sağlayacak.Sarayönü Belediyesi, lise öğrencilerine...

Sarayönü Belediyesi, lise öğrencilerine yönelik olarak hazırladığı "Geziyorum, Okuyorum, Öğreniyorum" projesi ile öğrencilere dini, maddi, manevi ve milli yönlerden destek sağlayacak.

Sarayönü Belediyesi, lise öğrencilerine yönelik olarak kapsamlı bir proje hazırladı. Tüm lise öğrencilerine temel dini bilgiler kitabı dağıtan Sarayönü Belediyesi, bu kitaptan sorumlu tutulacak öğrencilere yapılacak sınavın ardından başarı sağlayanları ödüllendirilecek. Bu şekilde öğrencilerin dini bilgilerini pekiştirmeyi hedefleyen Sarayönü Belediyesi, ödül olarak öğrencileri Bursa ve Çanakkale'ye götürerek milli ve manevi yönden de destekleyecek. Ayrıca başarılı öğrencilere bilgisayar, bisiklet, altın gibi ödüller verilecek.

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, yaptığı açıklamada ilçede eğitim gören 1330 öğrenciye ulaşarak temel dini bilgiler ve temel değerlerin öğrenilmesi, bunun yanından milli değerlere hassas öğrenciler yetiştirilmesi için bu projeyi hazırladıklarını söyledi.

Projenin amaçlarından bahseden Solak, "Öğrencilerimizin İtikat, Ahlak, İbadet, Siyer gibi Temel Dini Bilgi düzeylerini yükselterek toplumda daha saygılı, hoşgörülü bireyler yetişmesine ve Çanakkale Gezisi ile milli değerlerin yükseltilmesine katkı sağlamak istiyoruz. Projemizde Kaymakamlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Müftülüğümüz ile iş birliği yapacağız" dedi.

Kaynak olarak Diyanet İşleri Başkanlığı'nın eserlerinden olan Seyfettin Yazıcıya ait Temel Dini Bilgiler kitabının kullanıldığını anlatan Solak, şöyle konuştu: "1330 öğrencimize kitaplarını dağıttık. Bu kitapları okuyacak öğrencilerimizi 21 Nisan'da 100 sorudan oluşan bir sınava tabi tutacağız. Bu sınavın sorularını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulacak komisyon, Müftülük ile istişare ederek hazırlayacak. Sınav sonuçları 5 Mayıs'ta açıklanacak. Başarı gösterecek olan 120 öğrencimizi iki günlük gezi ile Çanakkale ve Bursa'ya götüreceğiz. Bunun yanı sıra dereceye giren öğrencilerimizi, dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar, bisiklet ve çeyrek altın ile ödüllendireceğiz."