Bu süreci kenetlenerek atlatacağız

Bu süreci kenetlenerek atlatacağız
Saadet Partisi Sarayönü İlçe Başkanı Ziya Tokgöz, “İktidarıyla ve muhalefetiyle bir olmak zorundayız. Eksikliklerimiz olabilir ancak kenetlenerek, bu süreci atlatabiliriz” dedi. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});]]>“Gördüğümüz...

Saadet Partisi Sarayönü İlçe Başkanı Ziya Tokgöz, “İktidarıyla ve muhalefetiyle bir olmak zorundayız. Eksikliklerimiz olabilir ancak kenetlenerek, bu süreci atlatabiliriz” dedi.

Gördüğümüz kadarıyla enkazdan kurtarma faaliyetleri sona gelmiş gibi” diyen Saadet Partisi Sarayönü İlçe Başkanı Ziya Tokgöz, “Yine de canlı olarak enkaz altından çıkan insanlarımız var. Bu konuda gayret gösteren herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Enkazın kaldırılabileceğini ancak enkaz altından çıkan, evleri yıkılan insanların da ihtiyacının çok olduğunu ifade eden Tokgöz, “Şimdi buna çok ihtiyaç var. Bu ihtiyaçların tamamının karşılanması gerekiyor. Bu insanların hem ev eşyası olarak hem gıda olarak hem giyim kuşam olarak ihtiyaçlar karşılanmalı.

Allah razı olsun Anadolu Gençlik Derneği burada diğer yardım teşkilatları gibi bu istikamette ciddi bir gayret gösteriyor. Sarayönü ilçemizden de 2 arkadaşımız toplanan yardımlarla birlikte bölgeye gitti ve orada sıcak yemek dağıtımı yapıyor.  Bütün kardeşlerimi de tebrik ediyorum.

Bu bizim başımıza ülke olarak gelen büyük bir felaket. Buradan da birlikte, birbirimize kenetlenerek çıkabiliriz. Hayatlarını kaybeden bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımıza da Allah’tan acil şifa diliyorum” dedi.

Birtakım eksiklik ve noksanlıklar var

Tokgöz, daha sonra şunları kaydetti: “Bir takım eksiklikler ve noksanlıklar var. Tabi gönül ister ki burada bir iktidar ve muhalefet ayrımı olmasın.

Özellikle iktidar şu anda sorumlu ve yetkili olduğu için herkesi kucaklasın. Biz birbirimizin düşmanı veya hasmı değiliz. Bundan dolayı iktidarın omzuna daha büyük bir mesuliyet düşüyor. Bunu da mutlaka hatırlatmamız icap ediyor. Ama bu sadece iktidar için değil, muhalefet için de geçerli. Biz bütün olmak mecburiyetindeyiz.

Biz bu ülkede yaşıyoruz. Tamam yönetimde farklılıklar olabilir ama şu an o farklılıkları dile getirmekten çok bir birimizle yardımlaşmamız kenetlenmemiz gerekiyor. İnşallah bu da kısmen sağlanıyordur. Eksiklerimiz mutlaka var. O eksiklikleri de inşallah gidereceğiz diye ümit ediyorum."

Etiketler :