Büyükşehir Belediye Başkanı Altay Sarayönü’ne geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı Altay Sarayönü’ne geldi
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Sarayönü’nde esnafla ve vatandaşlarla bir araya geldi.Sarayönü'nde ilk olarak esnafları ziyaret eden Başkan Altay, daha sonra ilçedeki Pazar yerinde esnaflarla ve vatandaşlarla...

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Sarayönü’nde esnafla ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Sarayönü'nde ilk olarak esnafları ziyaret eden Başkan Altay, daha sonra ilçedeki Pazar yerinde esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet etti. İlçede bulunan Büyükşehir Belediyesine ait Bilgehane'yi de ziyaret eden Başkan Altay, sınıfları tek tek gezerek ders işleyen öğrencilerle sohbet etti.

"Organize Sanayi Bölgesi büyük bir hamle"

Sarayönü Belediyesinde AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Mehmet Türkmenoğlu, Yaşar Köklü, Kazım Keçeci, Yavuz Selim Özkan, Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, AK Parti Sarayönü İlçe Başkanı Gamze Karacan, MHP Sarayönü İlçe Başkanı Mehmet Kozan ve Meclis üyeleri ile bir araya gelen Başkan Altay, "Belediye başkanımızla koordineli bir şekilde çalışıyoruz. İlçede Organize Sanayi Bölgesi büyük bir hamle oluşturuyor. Milli Bahçesi son aşamaya geldi. İnşallah Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız da gelip açılışını gerçekleştirir. Böylece Sarayönü'nün Konya ile entegrasyonu konusunda çok önemli bir iş yapılmış oldu" ifadelerini kullandı.

"Bayrağı daha yukarıya taşımak için gayret içerisindeyiz"

Başkan Altay, 1993 yılında Hakkari'de şehit olan Jandarma Er Hasan Çiçek'in babası Elbeyi ile annesi Şadiye Çiçek'e de taziyelerini iletti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Ziyaretlerdeki temel amacımız aynı sofrayı paylaşmak, aynı duyguyu paylaşmak ve Ramazan'ın bereketinden birlikte istifade edebilmek." dedi.

Yeni Büyükşehir Yasası'nın ilk çıktığı günden itibaren Konya'nın yasayı en iyi uygulayan il olduğuna bir kez daha dikkat çeken Başkan Altay, "Biz de göreve aldığımız günden itibaren bayrağı daha yukarıya taşımak için bir gayret içerisindeyiz. Teşkilatlarımızla, belediye başkanlarımızla yapacağımız işleri önce konuşuyoruz sonra da eksiksiz bir şekilde yapmaya gayret ediyoruz." diye konuştu.