“Çanakkale milletimizin destanıdır”

“Çanakkale milletimizin destanıdır”
Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş, Çanakkale Zaferi’nin 108’nci yıldönümü vesilesiyle yayımladığı mesajında Çanakkale Zaferi’nin, varlığına son verilmek istenen milletimizin yazdığı bir kahramanlık destanı olduğunu...

Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş, Çanakkale Zaferi’nin 108’nci yıldönümü vesilesiyle yayımladığı mesajında Çanakkale Zaferi’nin, varlığına son verilmek istenen milletimizin yazdığı bir kahramanlık destanı olduğunu söyledi.

Göktaş, Çanakkale Zaferi'nin 108’nci yıldönümünde bir kutlama mesajı yayınlayarak, bütün dünyaya “Çanakkale geçilmez” gerçeğini gösteren ecdadımızı rahmet ve minnetle andığımızı söyledi.

Göktaş'ın mesajı şöyle: “Büyük Türk milletinin bekası, huzur ve esenliği için şehadet mertebesine erişmiş tüm vatan evlatlarının saygı, şükran ve rahmet ile anıldığı bugün, aynı zamanda şehadetle kazanılmış Çanakkale Zaferinin de kutlandığı gündür.

Vatan aşkının, bayrak sevgisinin, hür ve bağımsız yaşama kararlılığının  göstergesi; inancın, azmin ve kararlılığın simgesi bu zafer,  Türk ulusunun özgüvenini tazelemiş, verilen mücadeleler ve zorluklar neticesinde sağlamlaşan milli birlik, beraberlik ve kardeşliğimiz sahip olduğumuz en değerli kazanımımız olmuştur.

Millet olarak yokluklar içinde bile “Çanakkale Geçilmez” dedirten sağlam bir bilincin ve ruhun mirasçıları olarak bu zaferi sadece geçmişimize ait bir başarı olarak değil, halen sürdürmekte olduğumuz şerefli ve kararlı yürüyüşümüzün en önemli kaynaklarından biri olarak görüyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur” sözlerinde ifade bulan bu zafer, aynı zamanda Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin de ölümsüzlük eseridir.

Bu duygularla, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıldönümünde, bu toprakları bize vatan olarak emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için  hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi de saygı ve şükranla anıyorum.