Cebrail Avrupa’da siftah yaptı

Cebrail Avrupa’da siftah yaptı
Konyaspor’un başarılı sağ bek oyuncusu Cebrail Karayel kariyerindeki ilk Avrupa maçına yeşil-beyazlı forma ile çıktı.Konyaspor’un başarılı sağ bek oyuncusu Cebrail Karayel kariyerindeki ilk Avrupa maçına yeşil-beyazlı...

Konyaspor’un başarılı sağ bek oyuncusu Cebrail Karayel kariyerindeki ilk Avrupa maçına yeşil-beyazlı forma ile çıktı.

Konyaspor’un başarılı sağ bek oyuncusu Cebrail Karayel kariyerindeki ilk Avrupa maçına yeşil-beyazlı forma ile çıktı. Teknik direktör İlhan Palut UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. eleme turu rövanş maçında sağ bekte Ahmet Oğuz’un yerine Cebrail Karayel’e şans verdi. Tecrübeli futbolcu 90 dakikada sahada kalırken ortaya koyduğu performansla da taraftarın beğenisini kazandı.

Karşılaşma sonunda açıklamalarda bulunan Cebrail Karayel amaçlarının gruplara kalmak olduğunu ifade ederek şunları söyledi: Mutluyuz. İlk maçta ve ikinci maçta net skorlarla galip geldik. İyi bir oyunla galip geldik. Bir takım ne istemez, kırmızı kart görmek istemez, on kişi kalmak istemez. Ama şükürler olsun,  on kişi mücadele etme konusunda da iyiyiz, bunu da başarıyoruz.

Çünkü hafta içi on, on bir oyunlarımız var. Devamlı bunun antrenmanını yapıyoruz. Dediğiniz gibi bu elemeyi geçtik.  Kim gelirse gelsin amacımız gruplara kalmak. Doğru yolda gittiğimizi düşünüyorum. İnşallah gruplara kalacağız. Taraftarlarımızı mutlu edeceğiz. Kariyerimdeki ilk Avrupa maçı, Konyaspor'daki taraftarlarımızın önündeki ilk maçımdı. Gerçekten heyecan vardı. Ama çok keyifliydi. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Birinci dakikadan doksanıncı dakikaya kadar üstlerine düşeni yaptılar. Biz de güzel bir oyun oynayarak onları mutlu ettiğimizi düşünüyorum. Biz birlikte olursak kimse önümüzde duramaz.”