Cenaze yıkama hizmetleri kursu açılıyor

Cenaze yıkama hizmetleri kursu açılıyor
Sarayönü Halk Eğitim Merkezi “Cenaze yıkama kursu açıyor”.Pazar günü Çeşmelisebil Mahallesi Şehit Yusuf Ceran Ortaokulu’nda Esra Bağış’ın öğreticiliğinde bayanlara yönelik olarak verilecek kursa ilgi yoğun olurken,...

Sarayönü Halk Eğitim Merkezi “Cenaze yıkama kursu açıyor”.

Pazar günü Çeşmelisebil Mahallesi Şehit Yusuf Ceran Ortaokulu’nda Esra Bağış’ın öğreticiliğinde bayanlara yönelik olarak verilecek kursa ilgi yoğun olurken, kursa son başvurular Cuma günü mesai bitimine kadar Halk Eğitim Müdürlüğünden yapılacak.

Ali Bozkurt

Sarayönü Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Bozkurt, yaşamış olduğumuz asrın felaketi nedeni ile ani ölümlerde bilinçli hareket edebilmek amacı ile bu kursun açıldığını belirterek; “Kahramanmaraş merkezli yaşamış olduğumuz depremler bize bir kez daha hayatın oldukça kısa olduğunu ve ani toplu ölümler karşısında eğitimli insanlara ihtiyaç duyduğumuzu gösterdi.

Halk Eğitim Merkezi olarak bu hususta bayanlarımıza yönelik Cenaze Yıkama Hizmetleri kursu açmaya karar verdik. Esra Bağış hocamızın öğreticiliğinde açılacak olan kursumuza şu ana kadar 20 kursiyer başvuru yaptı.

Kursumuza başvurular Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek. Pazar günü tek seferlik olacak kursumuzu, önümüzde ki dönemlerde erkekler için de açmayı planlıyoruz.”  şeklinde konuştu.