Çiçeğiniz küstüyse üzülmeyin! Çiçeğe vereceğiniz bu karışım onu coşturuyor

Çiçeğiniz küstüyse üzülmeyin! Çiçeğe vereceğiniz bu karışım onu coşturuyor
Küsmüş çiçeklerin açmasını sağlamak sanıldığı kadar zor değil! Sadece işin sırrını bilmek gerek... İşte sebze suyuyla hazırlanan çiçek coşturan tarifi

Çiçeklerinizi canlandırmak için doğal bir yöntem arıyorsanız, haşlanmış sebze suyu ve meyve/sebze kabukları sizin için ideal bir seçenek olabilir. Bu yöntemler, çiçeklerinizin daha hızlı büyümesine ve canlılığını geri kazanmasına yardımcı olur.

Bu doğal yöntemler, kimyasal gübrelerden kaçınmak isteyenler için harika bir alternatif olabilir. Çiçeklerinizin sağlıklı ve canlı kalması için doğal yöntemleri tercih etmek her zaman en iyisidir.

Ulusalpost.com sitesindeki habere göre; Çiçekler evimizdeki en güzel süslerden biridir. Ancak bazen onlar da küsebilir ve canlılıklarını yitirebilirler. Bu durumda, çiçeklerimizi nasıl canlandırabileceğimizi merak ederiz. İşte size bir öneri: haşlanmış sebze suyu!

maxresdefault.jpg

Haşlanmış sebze suyu, çiçeklerinizin daha hızlı büyümesine yardımcı olur. Bu su, çiçeklerinizin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve bileşenleri içerir. Ancak suyu çiçeklere dökmek için önce oda sıcaklığına gelmesini beklemelisiniz.

Haşlanmış sebze suyu dışında, tükettiğiniz meyve ve sebzelerin kabuklarını da kullanabilirsiniz. Kabuklar, çiçekleri coşturan vitaminler içerir. Gün içinde tükettiğiniz sebze ve meyvelerin kabuklarını uygun bir kapta biriktirin. Kabuklar henüz tazeyken (üzerinden 24 saatten fazla zaman geçmemişken) üstlerini geçecek kadar kaynar su ilave edin. Kabuklar bu suyun içinde en az 12 saat en fazla ise 24 saat beklemeli. Bekleme süresinin sonunda sebze ve meyve kabuklarını suyun içinden çıkarın.

Bu yöntemlerle çiçeklerinizin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Ancak unutmayın, çiçeklerinizin sağlıklı kalması için düzenli olarak sulamalısınız ve güneş ışığı almasını sağlamalısınız.