Çipli kimliğe 823 başvuru

Çipli kimliğe 823 başvuru
Sarayönü Nüfus Müdürlüğü, ilçe genelinde yeni kimlik kartı için 2 Ocak'tan bu yana 823 başvuru alındığını, başvurular doğrultusunda bu kimlik kartlarından bir bölümünün basıldığı bildirdi.Sarayönü Nüfus Müdürlüğü'nden...

Sarayönü Nüfus Müdürlüğü, ilçe genelinde yeni kimlik kartı için 2 Ocak'tan bu yana 823 başvuru alındığını, başvurular doğrultusunda bu kimlik kartlarından bir bölümünün basıldığı bildirdi.

Sarayönü Nüfus Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yeni kimlik kartı başvuruları nedeniyle ilçe nüfus müdürlüklerinde oluşan yoğunluğu azaltabilmek amacıyla birtakım düzenlemeler yapıldığı belirtildi.

"Alo 199" hattından randevu alınmadan, ilçe nüfus müdürlüklerine gidilerek başvuruda bulunulmasının yoğunluğa ve uzun bekleme sürelerine neden olduğu ifade edilen açıklamada, mevcut nüfus cüzdanlarının geçerliliği ve değiştirilmesine ilişkin herhangi bir süre sınırlamasının bulunmadığı aktarıldı.

Değişinceye kadar geçerli olacak

Vatandaşların ellerindeki nüfus cüzdanlarının, yeni kimlik kartlarıyla değiştirilinceye kadar geçerli olacağına işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Doğum, kayıp, mevcut kimlik kartının geçerlilik süresinin sona ermesi veya tahrifat sebebiyle kullanılmayacak durumda olması gibi, değiştirilmesi zorunlu haller nedeniyle yapılan kimlik başvurularında geçici kimlik belgesi düzenlenmektedir. YGS'ye girecek öğrenciler başta olmak üzere tüm vatandaşlarımız, gerek mevcut nüfus cüzdanlarıyla gerekse yeni kimliklerini alıncaya kadar kendilerine verilen geçici kimlik belgeleriyle sınava giriş, pasaport başvurusu gibi tüm resmi iş ve işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.