Çoban Kahramanmaraş defterdarı oldu

Çoban Kahramanmaraş defterdarı oldu
T.C. Maliye Bakanlığı Bitlis Defterdarlığı görevini yürüten Mehmet Çoban, yine defterdar olarak Kahramanmaraş'a atandı.10 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmelikle yeni görev yeri Kahramanmaraş...

T.C. Maliye Bakanlığı Bitlis Defterdarlığı görevini yürüten Mehmet Çoban, yine defterdar olarak Kahramanmaraş'a atandı.

10 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmelikle yeni görev yeri Kahramanmaraş olarak belirlenen Mehmet Çoban 1 Şubat 1961 tarihinde Sarayönü'nde doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Sarayönü'nde tamamladı. 1990 yılında Ankara Maliye Kursu'ndan ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olan Çoban, 31 Ağustos 1981 tarihinde Sarayönü Mal Müdürlüğü'nde Yoklama Memuru olarak göreve başladı. 1993 yılından itibaren Van-Çatak, Bolu-Seben, Isparta-Yalvaç Mal Müdürlükleri, Kars Muhasebe Müdürlüğü ve Muğla-Milas Mal Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Konya Defterdarlığı Selçuk Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlık Müdürü olarak görev yapan Mehmet Çoban, son olarak Bitlis Defterdarlığı'na atanmıştı.

Bitlis'te 3 yıl görev yaptıktan sonra Kahramanmaraş'a atan Mehmet Çoban'a Sarayönü Manşet Gazetesi olarak yeni görevinde başarılar dileriz.