Çocuk kitapları haftası açıklaması

Çocuk kitapları haftası açıklaması
Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap sevgisini artırmak amacıyla düzenlenen “Dünya Çocuk Kitapları Haftası” kapsamında Sarayönü Halk Kütüphanesi Müdürü Mevlüt Demirbaş açıklamada bulundu.Demirbaş, 13-19...

Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap sevgisini artırmak amacıyla düzenlenen “Dünya Çocuk Kitapları Haftası” kapsamında Sarayönü Halk Kütüphanesi Müdürü Mevlüt Demirbaş açıklamada bulundu.

Demirbaş, 13-19 Kasım tarihleri arasında kutlanan “Dünya Çocuk Kitapları Haftası” kapsamında her yıl düzenlenen etkinliğin pandemi nedeniyle bu yıl düzenlenemediğini dile getirdi.

Sarayönü Halk Kütüphanesi Müdürü Mevlüt Demirbaş, Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında yaptığı açıklamada, çocukların dijital ortamdan gerçeğe yaklaşmaları için mutlaka kitap okumaları gerektiğini belirtti.

Geçmiş yıllarda teknolojinin fazla yayılmadığından ötürü çocukların daha çok kitap okunduğunu ifade eden Demirbaş, şöyle konuştu: “Eskiden kitap okuyarak, gerçeğe dokunarak, öğreniyor ve konuyu daha yakından biliyorduk. Teknoloji arttı ve bu durum biraz yok oldu. Bunu geri getirebilmek için de en önemli araç kitap okumak. Öğrencilerimize kitabın önemini anlatarak, onlara kitap okuma alışkanlığını kazandırarak gerçeğe dönüş yapabiliriz. Çocuklarımız telefon, bilgisayar ve televizyon gibi sadece görüntü ve fotoğraflardan oluşan iki boyutlu ortamların etkisinde kalıyor. Bu ne zaman üç boyuta geçer. Kitap okuyarak. Boyutu ve derinliğini anlayabildiğiniz zaman onun etrafındaki dünyayı da anlayabilirsiniz. Dolayısıyla okuduğunuz kitapla gerçek dünya içerisinde hissederek, dokunarak, anlayarak yaşamaya çalışırsınız.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.