Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 10 bin yeni personel alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 10 bin yeni personel alınacak
Emniyet Genel Müdürlüğü, 10 bini memur olmak üzere 10 bin 102 personel alacak. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kararnameye göre, kadro dağılımı da belli oldu. Peki, polis alımı başvuru şartları ve başvuru tarihleri neler? İşte Emniyet Genel Müdürlüğüne açılan kadro tahsisine ilişkin ayrıntılar...

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne (EGM) 10 bin yeni personel alınıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı Emniyet Genel Müdürlüğüne Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Cumhurbaşkanlığı kararı ile Emniyet Genel Müdürlüğü için 10 bin 102 kadro oluşturuldu. Buna göre, Emniyet Müdürlüğünün merkez teşkilatına 10 emniyet müdürü, 90 başmüfettiş ve 500 polis memuru kadrosu, taşra teşkilatına ise 9 bin 500 polis memuru ile Moral Eğitim Merkezine bir müdür ve müdür yardımcısı kadrosu açıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne personel alımının açıklanmasının ardından başvuru şartları araştırılmaya başlandı. Ancak henüz EGM personel alımı başvuru şartları ve başvuru tarihlerine ilişkin bir açıklama yapılmadı.

1.png

2.png

3.png