SarayMedya
Torku Jelifest Yumuşak Şeker

DAYATMA…

DAYATMA…
Bu haber 11 Aralık 2018 - 22:03 'de eklendi ve 836 kez görüntülendi.

Devlet öyle al gülüm, ver gülümle kurulmaz. Bir bedel gerektirir. Sunulmuş olunan demokrasi içeren cumhuriyetin bedelinde katkısı olmayanlar bunu bilmeden işkembe-i kübradan üflüyorlar. Birazda mencen akıllı olduklarından gerek.

Bakınız bu coğrafyada her yaşanılan olayın ardında bir dayatmanın olduğunu geçte olsa fark ediyoruz.

Bakıyorum şu dayatmacı emperyalist ağa geçinen var ya, onun bir kriz grubu var. Bu grup uluslar arası dayatmalarda bulunun her ülkeyi kendi çizgisi doğrultusunda yönetmek ister. Son 70-80 yılımızı dikkatle incelediğimizde, darağacının kararını verdiren de, milleti kırdıran da, tankları yürüten de mukaddes dinimizi kullanarak, cahil cühela insan yetiştirerek Ergenekon’un ne olduğunu bilmeyerek, Türk tarihi çiğneyerek, suçsuz insanları adaletin, yok sayılarak tahakküm altına alınan dayatmacı oluşumları yaşayarak geldik.

O kriz gurubunun 2017 ülkemize dayattığı birkaç örnek vererek aydınlatmak isterim.

Güney Doğumuzda özerk yönetim oluşumunun günceleştirilmesi,

Yine aynı bölgemizde aynı dilde öğretim hakkı verilmesi.

Seçim barajının düşürülmesi.

Kimlikten arındırılmış, yeni bir anayasa hazırlanarak uygulanması.

Daha sıralayacağımız birçok dayatmalar.

Şu kimliksiz anayasa hususunu biraz açmakta fayda görürüm, çünkü bizi Irak, Suriye, Libya gibi görenler ve içimizdeki bazı dönmeler aracılığıyla bizim nasıl millet olmuş olduğumuz kavramını bilmeyerek Osta’da oturup ahkâm kesmekteler.

Onlara, dayatmacılara, püsküllü fesçilere Afrika kıtasında, Kafkaslarda, Balkanlarda, sonuçta Anadolu’da kalmanın bedelini yaşayarak gören Cumhuriyetimizin kurucusu M.Kemal Atatürk’ten bazı örnekler vermek isterim.

Milliyet duygusu başlı başına bir içtimai heyete kuvvet ve katılık veren ve hayat kabiliyetini genişleten bir keyfiyettir. Bunda cahil olan, bunda gafil olan insanlardan kurulu olan bir içtimai heyet, bir ırk kopmaya mahkûmdur ve böyle bir heyetin içinde zaten lüzumu kadar iyilik ve kuvvet olmaz ve heyet ve böyle bir millet devlet olamaz.

Bakalım şimdi bir grup Araplaşma hastalığında fesli bir grup yunanlaşma hastalığında, bir grup aydın, sanatçı Osta’da milleti pazarlama peşinde, bir grup mebus ise çatısı altında bulunduğu meclis 5 bin yılık atisini unutmuş federasyon arama peşinde, bu gaflet, delalet, cahillik değil de nedir.

Devam ediyorum.

Fakat buna mukabil diğer milletler benliğini unutmadı. Belki her gün ve her gün biraz daha kuvvetlendirdi.

Gaflete sapmış olan Türkleri çiğnediler, ezdiler ve kovdular. Biliyorsunuz ki Makedonya’da nihayetsiz mücadeleler oluyordu. Türkler, Bulgarlar, Sırplar vuruşuyorduk. Niçin vuruşuyorduk?  Ben o zaman bilmiyordum ve benim gibi birçokları da bilmiyordu(Tıpkı bu gün yaşanıldığı gibi) En çok çarpışanlar en az biliyordu. Hakikatte onlar milliyetimi izhar varlıklarını ispat için çalışıyorlardı. Biz onlara diyorduk ki:  canım hepimiz Osmanlıyız, aramızda fark yok. Susmadıkları için tepelemeye çalışıyorduk. En nihayet onlar bizi tepelediler ve bizi kovdular. Onun için vereceğimiz hars bu noktadan olacaktır… Çocuklarımızı öyle yetiştireceğiz ki bu mücadeleye kabiliyetli olsunlar, bu mücadelenin dayandığı her türlü cihazlara sahip bulunsun ve buna katiyen emin olalım ki; bu suretle cihazlanmamış olan içtimai heyet bu günkü mücadeleye karşı duramaz.

Bu millete kendi eliyle kendi yok ettirilmeye çalışılmaktadır. Bu dayatma değil de nedir?

Özünü bilmeyen sözünü bilmez. On edenle milleti temsi edecek parlamenter sistemin seçilmişleri dayatmacı konuşmalar yapmaktan kaçınmalılardır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA