Değerlendirme Ekim sonuna ertelendi

Değerlendirme Ekim sonuna ertelendi
Türkiye Futbol Federasyonu’nun ligleri hakkında kararını bekleyen amatör futbolcular, tam bir hüsrana uğradı. Ocak ayına kadar liglerinin oynatılmayacağı dedikodularına karşın umutlarını koruyan amatörler, kararın ekim ayına...

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ligleri hakkında kararını bekleyen amatör futbolcular, tam bir hüsrana uğradı. Ocak ayına kadar liglerinin oynatılmayacağı dedikodularına karşın umutlarını koruyan amatörler, kararın ekim ayına ertelenmesini zaman kazanma olarak değerlendirdi.

Futbol liglerinin tümü başlamasına rağmen haklarında bir açıklama yapılmayan Bölgesel Amatör Lig (BAL) takımları, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) son kararı ile tam bir hüsrana uğradı.

Korona virüsü salgını nedeniyle mart ayından bu yana maç yapmayan ancak sabırsızlıkla yeni sezonu bekleyen amatörler, bir türlü tarih verilmemesi üzerine yetkililerle görüşmüş ve eylemlere başlamıştı. Futbolcular, yeni sezonun ocak ayına kadar oynatılmayacağı dedikodularına rağmen bakanlıkla görüşmelerinden umutla olumlu sonuç beklerken TFF toplandı ve onları hiç mutlu etmeyen bir karar aldı.

“Yeterli tedbir alınamaz”

Toplantı sonrasında yapılan açıklamada, "TFF Sağlık Kurulu ve ona bağlı oluşturulan Pandemi Danışma Kurulu ile yapılan istişareler sonrasında; amatör müsabakalarda yeterli sağlık tedbirleri alınamayacağı, PCR testlerinin gerçekleşmesinde olumsuzluklar yaşanabileceği ve insan sağlığı ile ilgili ciddi riskler oluşabileceği görüşü hâsıl olmuştur” denilerek, 2020-21 sezonu Bölgesel Amatör Lig, Yerel Amatör Büyükler ve Yerel Amatör alt yaş grubu müsabakalarının yeni şartlara göre ekim ayı sonunda tekrar değerlendirileceği belirtildi.