Diyanet, Konyalı imam hakkında inceleme başlattı

Diyanet, Konyalı imam hakkında inceleme başlattı
Diyanet İşleri Başkanlığı, sosyal medyada yayılan bir vaazında depremde ölenlere ilişkin sözleriyle tepki toplayan Konyalı İmam Seyfullah Akyiğit hakkında inceleme başlattı

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), Konya'da depremde ölenlerle ilgili sosyal medyadan şok açıklamalarda bulunan İmam Seyfullah Akyiğit hakkında inceleme başlattı.

Konya’da görev yapan imam Seyfullah Akyiğit, sosyal medyada yayılan videodaki vaazında “Depremde ölenlerin cenazesi kokuyordu. Bir tek kokmayan ceset vardı o da Suriyeliydi” ifadelerini kullanmıştı. İmam Akyiğit’in sözleri büyük tepki çekerken, Diyanet’in imamla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Konya ilimizde görev yapan bir personelimizin sosyal medya mecralarında yer alan ifadelerine ilişkin Başkanlığımız tarafından inceleme başlatılmıştır” denildi.
Başkanlık, din görevlisi İmam Seyfullah Akyiğit'in vaazında kullandığı sözlerin, Diyanet'in prensipleri ve İslam'ın öğretileriyle uyumlu olup olmadığını değerlendirecek.

NE OLMUŞTU?
Konya'da görev yapan imam Seyfullah Akyiğit sosyal medya hesabında “Depremde ölenlerin cenazesi kokuyordu. Bir tek kokmayan ceset vardı o da Suriyeliydi” sözleri büyük tepki çekmişti.